Lenovo G24-10 sistemde oyunlar akıcı değil

Syhonial

Decapat
Merhaba arkadaşlar,

Lenovo G24-10 144Hz TN panel monitör sahibiyim. Oyunlarda 144FPS'in üzerinde almama rağmen oyunlarda bir akıcısızlık söz konusu. HDMI kablo ile kullanmaktayım, AMD ekran kartına sahibim.
Sorunu yaşayan veya çözümünü bilen arkadaşlar yardımcı olabilirse sevinirim.

Son düzenleyen: Moderatör:
Merhaba arkadaşlar,

Lenovo G24-10 144Hz TN panel monitör sahibiyim. Oyunlarda 144FPS'in üzerinde almama rağmen oyunlarda bir akıcısızlık söz konusu. HDMI kablo ile kullanmaktayım, AMD ekran kartına sahibim.
Sorunu yaşayan veya çözümünü bilen arkadaşlar yardımcı olabilirse sevinirim.
Eğer V-Sync özelliğini aktif etmediyseniz oyun esnasında ekranda kırılmalar yaşanır ve size 144hz performansı vermez. V-Sync özelliğini açarsanız sorun çözülecektir.

Eğer V-Sync özelliğini aktif etmediyseniz oyun esnasında ekranda kırılmalar yaşanır ve size 144hz performansı vermez. V-Sync özelliğini açarsanız sorun çözülecektir.
Hocam v-sync fps sabitleme için değil mi bu input lag yaratmaz mı? Yayıncılar oyun oynarken v sync açmıyorlar ama oyunlar onlarda akıcı. Genel de valorant cs tarzı fps oyunları oynuyorum. V-sync ve free-sync aynı anda açsam faydası olur mu?

Monitörün güncel driverlerını yükleyip dene birde. Genellikle "Genel PnP Olmayan Monitör" olarak gösterir Windows. O yüzden güncellersen sorununun kalkacağını umuyorum.

Sorun çözüldü mü ben de almayı düşünüyorum da?

@Syhonial hocam merhaba, bende bu monitörü almayı düşünüyorum. Monitörün herhangi başka bir sorunu var mı? Sorunu çözmüşsünüz sanırım fakat bu konu biraz endişelendirdi beni. Renk ve çerçeve benim için önemli değil. Monitörden memnun musunuz, önerir misiniz?

@Syhonial hocam merhaba, bende bu monitörü almayı düşünüyorum. Monitörün herhangi başka bir sorunu var mı? Sorunu çözmüşsünüz sanırım fakat bu konu biraz endişelendirdi beni. Renk ve çerçeve benim için önemli değil. Monitörden memnun musunuz, önerir misiniz?
Hocam şimdi sorun sadece oyun bazlıydı. Rainbow cs go oynadığım veya farklı oyunlarda bu problemi yaşamadım. Valoranta da ayarlar kısmından çözdüm. Dp kablosunu da tabi ben değiştim. Ben aldığım zaman fiyatı piyasaya göre çok uygundu o yüzden ölü piksel ya da farklı bir problemler çıkmadığı için kullanmaya devam ettim.

Hocam şimdi sorun sadece oyun bazlıydı. Rainbow CS:GO oynadığım veya farklı oyunlarda bu problemi yaşamadım. Valorant'a da ayarlar kısmından çözdüm. DP kablosunu da tabii ben değiştim. Ben aldığım zaman fiyatı piyasaya göre çok uygundu o yüzden ölü piksel ya da farklı bir problemler çıkmadığı için kullanmaya devam ettim.

Anladım hocam teşekkür ederim.

Yeni konular

Geri
Yukarı