Elektronik Lenovo G24-20 23.8' 0.5ms 144 Hz monitör

Arkadaşlar monitör 0.5 ms olarak mı geliyor, yoksa ayarlamamız gerekiyor mu?

Düzenleme: Freesync kapatmak gerekiyormuş 0.5 ms için, bu yüzden 1 ms kullanmayı tercih edeceğim. 5 ms'e kadar da artırılıyormuş.

Son düzenleme:
Onu bilmiyorum ama ben iade etmek ve kullanmak arasında kaldım. Bugün birde gidip HDMI kablo aldım. Bir laptop ekranına bir buna bakıyorum maalesef hiç çekici gelmiyor nedense.
Ben de 1 adet ölü piksel var ama iade etmemeye karar verdim. İleride artarsa direkt garantiye yollarım Türkiye şubesinin garantisi var zaten. Monitörden de çok memnunum hoşuma gitti açıkçası. Benim için tek problem bana büyük geldi. Laptoptan geçtiğim için.

Ben de 1 adet ölü piksel var ama iade etmemeye karar verdim. İleride artarsa direkt garantiye yollarım Türkiye şubesinin garantisi var zaten. Monitörden de çok memnunum hoşuma gitti açıkçası. Benim için tek problem bana büyük geldi. Laptoptan geçtiğim için.
Bende laptop'a bağlı kullanıyorum. Siz bile iade etmiyorsanız benim hiç etmemem lazım :)

arkadaşlar sizin monitörden cızırtı sesi geliyor mu display porttan geliyor çekince ses gidiyor sessiz ortamda çok rahat duyabiliyorum

165 ve 144 hz te iken ses geliyor 120 hz olarak ayaraldım ses kesiliyor alan arkadaşlarla da öyle bir sorun var mı yoksa sadece bende mi çıktı

Son düzenleme:
arkadaşlar sizin monitörden cızırtı sesi geliyor mu display porttan geliyor çekince ses gidiyor sessiz ortamda çok rahat duyabiliyorum

165 ve 144 hz te iken ses geliyor 120 hz olarak ayaraldım ses kesiliyor alan arkadaşlarla da öyle bir sorun var mı yoksa sadece bende mi çıktı
Ben böyle bir sorun yaşamıyorum. Yakın zamanda 2.sini alacağım.

Arkadaşlar ürünü anca inceleme fırsatım oldu. Kargo tarihi 8 aralık görünmesine rağmen erken tedarik etmişler 3 aralıkta elime ulaştı. Hali hazırda kullandığım LG 24 MP60G-B IPS panel monitörüm var, açıkçası renkler konusunda endişem vardı fakat hiçbir sıkıntı yaşamadım bu konuda. Şunu söyleyebilirim LG'ye göre bir tık parlaklık seviyesi düşük lakin menü üzerinden herhangi bir değişiklik yapmadım iki monitörde de. Belki ayar yapılarak daha iyi bir seviyeye gelebilir. İlk izlenim olarak söylüyorum.

Ürünün artılarına gelecek olursak;

Fiyatı tam bir F/P (Ben 2900 küsüre satın aldım)
Monitörde herhangi bir ölü pixel veya ghosting çıkmadı.
Renkler gayet yerinde.
Alt çerçevesi sadece biraz kalın onun dışında gayet ince ve şık bir görünümü var.
Ayak kısmı çok sağlam. Zemine yapışıyor herhangi bir kayma söz konusu değil.
Monitör dik konuma gelmiyor fakat aşağı yukarı ve öne arkaya eğim vermek mümkün ve günlük kullanımda gayet yeterli.
G-Sync ve Freesync mevcut.
İçerisinden DP kablosu ve kablo düzenleyici aparat çıkıyor.

Kendimce eksi olarak yorumlarsam;

Menü kontrolünü beğenmedim. Sağ arka tarafında 5 tane tuş var bunlar aracılığıyla kontrol yapılıyor. Şu an ikinci monitör olarak kullandığım LG'de analog var ve kullanımı inanılmaz kolay. Alıştığım içindir belki ama yine de menü kontrolünü beğenmedim.
Alt ayağındaki mavi desenler bir tık çiğ duruyor ki bu tamamen zevk meselesi.

Arkadaşlar ürünü anca inceleme fırsatım oldu. Kargo tarihi 8 aralık görünmesine rağmen erken tedarik etmişler 3 aralıkta elime ulaştı. Hali hazırda kullandığım LG 24 MP60G-B IPS panel monitörüm var, açıkçası renkler konusunda endişem vardı fakat hiçbir sıkıntı yaşamadım bu konuda. Şunu söyleyebilirim LG'ye göre bir tık parlaklık seviyesi düşük lakin menü üzerinden herhangi bir değişiklik yapmadım iki monitörde de. Belki ayar yapılarak daha iyi bir seviyeye gelebilir. İlk izlenim olarak söylüyorum.

Ürünün artılarına gelecek olursak;

Fiyatı tam bir F/P (Ben 2900 küsüre satın aldım)
Monitörde herhangi bir ölü pixel veya ghosting çıkmadı.
Renkler gayet yerinde.
Alt çerçevesi sadece biraz kalın onun dışında gayet ince ve şık bir görünümü var.
Ayak kısmı çok sağlam. Zemine yapışıyor herhangi bir kayma söz konusu değil.
Monitör dik konuma gelmiyor fakat aşağı yukarı ve öne arkaya eğim vermek mümkün ve günlük kullanımda gayet yeterli.
G-Sync ve Freesync mevcut.
İçerisinden DP kablosu ve kablo düzenleyici aparat çıkıyor.

Kendimce eksi olarak yorumlarsam;

Menü kontrolünü beğenmedim. Sağ arka tarafında 5 tane tuş var bunlar aracılığıyla kontrol yapılıyor. Şu an ikinci monitör olarak kullandığım LG'de analog var ve kullanımı inanılmaz kolay. Alıştığım içindir belki ama yine de menü kontrolünü beğenmedim.
Alt ayağındaki mavi desenler bir tık çiğ duruyor ki bu tamamen zevk meselesi.
Mavi desenler bence de saçma olmuş ya. Keşke direkt siyah yapılsaydı.

Geri
Yukarı