Lenovo G50-70 ile Sony Bravia 32S3000 TV'ye birbirine bağlama

MertE.

Hectopat
Yer
İskenderun, Hatay
Daha fazla  
Meslek
Teknik Destek Elemanı & Video Editör
Laptop: Lenovo G50-70.
Televizyon: Sony bravia 32S3000(sanırım buydu, uzun zamandır kullanmıyoruz.)
(Iki cihazda da HDMI ve VGA bağlantıları bulunmaktadır.)

Herkese merhabalar, yukarıda cihazların marka ve modelini yazdım. Televizyon uzun zamandır duruyor, başka bir televizyon kullandığımız için; kullanmadık. Ben de televizyonu alayım, laptopa bağlayayım; hem büyük ekran hem de laptop kasa işlevi görür dedim. Evde bir VGA kablo vardı, taktım oldu ve birkaç ayar yaptıktan sonra gerek çift monitör tarzı, gerekse tek monitör masaüstünü falan yansıttım.

Şimdi şöyle bir şey var; bilgisayarım da birkaç oyun bulunmakta, televizyon bağlantısından dolayı(çözünürlüktendir diye tahmin ediyorum) televizyon ekranında oyunları açmıyor. Televizyon bağlantısını kesiyorum, oyunu açıyor. Çift monitör yapınca; oyunu açınca ekran kartını soruyor ve laptop ekranında oyunu açıyor, televizyon ekranı boş kalıyor ama oyunu pencere moduna alıp, televizyon ekranına taşıyabiliyorum. VGA ile bağlantı yaptığım için en fazla 1280X768 çözünürlük alıyorum. Gerek oyun içinden, gerekse bilgisayardan çözünürlükleri değiştiriyorum yine olmuyor.

Benim istediğim; tam işlevsel bir şekilde televizyonu, bilgisayar monitörüymüş gibi kullanabilmek. HDMI kablosu alsam sorun çözülür mü? Veya sorunu çözmek için başka yol var mı? Tamamen masaüstü sistemmiş gibi kullanmak istiyorum(belki de masaüstü sistemi özlediğimden böyledir😊).

Son düzenleyen: Moderatör:

Yeni konular

Geri
Yukarı