Lenovo G50-70 işlemci değişimi yapılabilir mi?

Xqrezy

Femtopat
Daha fazla  
Öncelikle merhabalar. Lenovo G50-70 modelindeki laptopa sahipim, laptopumda 4 GB RAM vardı, 8 GB yaptım. Harddisk vardı, SSD yaptım. İşlemcisi kötü, Intel(r) Celeron(r) 2957U @ 1.40GHz 1.40GHz. Şu anki işlemci bu şekilde. Yeni işlemci almak istiyorum böyle bilgisayar rahat edecek Discord, Minecraft gibi şeyleri açtıgımda CPU yüksek olmayacak. Laptopuma işlemci değişimi yapabilir miyim ve olursa rahat edecek hangi işlemciyi takabilirim? Maaliyeti nedir?

Son düzenleyen: Moderatör:
G50-70 modeli olduğuna emin misiniz? Ben sadece İ3, İ5, ve İ7 modeli olduğunu sanıyordum. Ben de İ7 modelini kullanıyorum, işlemci çipseti aynı ise değiştirilebilir sanırım.

Hocam U serisi işlemciler anakarta gömülü, değiştiremessiniz. Daha doğrusu BGA ile lehimli, bu yüzden değiştiremessiniz.

Güncel
G50-70 modeli olduğuna emin misiniz? Ben sadece İ3, İ5, ve İ7 modeli olduğunu sanıyordum. Ben de İ7 modelini kullanıyorum, işlemci çipseti aynı ise değiştirilebilir sanırım.
Evet işlemcim Intel(r) Celeron(r) 2957U @ 1.40GHz 1.40GHz bu hiçbir şekilde değiştiremez miyim?
LenovoG50-70 Model bu
Hiçbir şekilde değiştirme şansım yokmu yaa
Hocam U serisi işlemciler anakarta gömülü, değiştiremessiniz. Daha doğrusu BGA ile lehimli, bu yüzden değiştiremessiniz.
Hocam peki Intel(R) Pentium(R) CPU B960 2.20GHz 2.20GHz bu işlemci değiştirilebilirmi Leptop bu da Lenovo B5-90
GÜNCEL
Güncel

Evet işlemcim Intel(r) Celeron(r) 2957U @ 1.40GHz 1.40GHz bu hiçbir şekilde değiştiremez miyim?
LenovoG50-70 Model bu

Hocam peki Intel(R) Pentium(R) CPU B960 2.20GHz 2.20GHz bu işlemci değiştirilebilirmi Leptop bu da Lenovo B5-90
GÜNCEL

Son düzenleme:
Güncel

LenovoG50-70 Model bu

GÜNCEL
Sanırım bu değiştirilebilir. Ama sadece işlemcinin desteklemesi yetmiyor anakarttan da sökülebilmesi gerekiyor sanırım. Aynı kasalı PC' lerdeki gibi.

Hocam bütün parçaları değiştirmek yerine PC toplasanız direkt olarak daha karlı çıkarsınız.
Hmm. Lenovo G50-70 240GB Sandisk Plus SSD 8gb DDR3 1600MHz ram Intel(r) Celeron(r) 2957U @ 1.40GHz 1.40GHz İşlemci Amd Readon R5 M230 2gb Ekran Kartı Leptopumun özellikleri bunlar kaç tl den satışa sunabilirim ortalama

Geri
Yukarı