Lenovo G510 işlemcisi değişir mi?

suleymnyavuz

Hectopat
Lenovo G510 laptop kullanıcısıyım. İşten artan zamanlarımda PUBG oynamak istiyorum. Oyunun benim sistemime uygun olmadığını gördüm. Eğer yükseltme yapma şansım varsa bu oyunu oynayabilir miyim? Şu an sistemim?
  • 8 GB RAM
  • AMD RADEON M5 R230 Ekran Kartı
  • Intel(R) Core(TM) i3-4000M CPU @ 2.40GHz
İşlemcimi i7 yapsam, SSD taksam oynama şansım var mı? Yardımcı olursanız sevinirim.

Son düzenleyen: Moderatör:
Laptoplarda işlemci direk olarak anakarta lehimlenmiş olarak geliyor, çoğu modelde ekran kartıda aynı şekilde lehimli oluyor, bir yüksetlme yapmanız imkansız.
Anladım teşekkür ederim.
Laptoplarda işlemci direk olarak anakarta lehimlenmiş olarak geliyor, çoğu modelde ekran kartıda aynı şekilde lehimli oluyor, bir yüksetlme yapmanız imkansız.

Peki bir sorum daha olsa size çünkü yanlış bir şey yapmaktan çekiniyorum g510 modeline uygun anakartlar gördüm internette bu anakartların işlemcisi değişir mi peki böyle bir yükseltme imkanım olabilir mi?

Son düzenleme:
Lenovo G510 laptop kullanıcısıyım. İşten artan zamanlarımda PUBG oynamak istiyorum. Oyunun benim sistemime uygun olmadığını gördüm. Eğer yükseltme yapma şansım varsa bu oyunu oynayabilir miyim? Şu an sistemim?
  • 8 GB RAM
  • AMD RADEON M5 R230 Ekran Kartı
  • Intel(R) Core(TM) i3-4000M CPU @ 2.40GHz
İşlemcimi i7 yapsam, SSD taksam oynama şansım var mı? Yardımcı olursanız sevinirim.

Hâla ilgileniyor musun bilmiyorum ama bende de senin bilgisayarının aynısı vardı. Önceki işlemcisi Intel(R) Core(TM) i3-4000M'di. Ben işlemciyi değiştirip Intel(R) Core(TM) i7-4702MQ yaptım. BIOS'ta Turboboost seçeneği olmamasına rağmen işlemci sorunsuz çalışıyor. Turboboost'u açıyor ve ısınma gibi bir sorun da yok.

İşlemci i7 ile değiştirilebiliniyor. Ama senin istediğin oyunu oynar mı bilmem. Aynı model laptopumun işlemcisi değiştirildi.

Yeni konular

Geri
Yukarı