Lenovo G580 laptop işlemcisi değişir mi?

KhaTisS

Centipat
Daha fazla  
Merhaba. Elimde Lenovo G580 2689 model laptop var ve işlemcim berbat olduğu için değiştirmek istiyorum fakat her laptopta işlemci değişmiyormuş. Bendeki işlemci değişir mi? Cevaplarsanız sevinirim.
Anakart: Emerald Lake 2
İşlemci: Intel Celeron CPU 1000M 1.80 GHz 2 çekirdek

Merhaba. Elimde Lenovo G580 2689 model laptop var ve işlemcim berbat olduğu için değiştirmek istiyorum fakat her laptopta işlemci değişmiyormuş. Bendeki işlemci değişir mi? Cevaplarsanız sevinirim.
Anakart: Emerald Lake 2
İşlemci: Intel Celeron CPU 1000M 1.80 GHz 2 çekirdek
Masaüstü işlemcisi olmaz. Yine mobil işlemci takman gerekiyor o sokete uyumlu olan. O laptopta işlemci değişiyor diye biliyorum. Ama bir çok laptopta işlemcinin değişmediği doğru.

Öncelikle anakarta uygun işlemci bulman gerekiyor. Sonra uyumlu işlemcilerden güç tüketimi seninkine yakın olanı seçmelisin. Güç tüketimi fazla olanlar genelde 30 dk çalışıp shutdown oluyor. Bende de G500 var sokete uygun yaklaşık 30 işlemci var ama takılabilir 3 tane. Bu 3 tanenin birini aliexpresste zor buldum onun da fiyatı yüksekti. Büyük ihtimalle sende de öyle olur.

Öncelikle anakarta uygun işlemci bulman gerekiyor. Sonra uyumlu işlemcilerden güç tüketimi seninkine yakın olanı seçmelisin. Güç tüketimi fazla olanlar genelde 30 dk çalışıp shutdown oluyor. Bende de G500 var sokete uygun yaklaşık 30 işlemci var ama takılabilir 3 tane. Bu 3 tanenin birini AliExpress'te zor buldum onun da fiyatı yüksekti. Büyük ihtimalle sende de öyle olur.

Kanka benim anakarta uygun ve güç tüketimi benimkine yakın olan işlemciler hangileridir söyleyebilirsen çok sevinirim.

Yeni mesajlar

Geri
Yukarı