Lenovo G510 UEFI aktif etme ve BIOS güncelleme

Yer
Würzburg, Deutschland
Daha fazla  
Sitede gezinirken bu konuyu buldum;
Ben de Windows 10 Home UEFI destekli bir sürüm kurmak istedim ancak bir sorun var. Daha önce Windows 10 yüklediğim zaman AMD ekran kartı driverını yüklerken PC kilitleniyordu ve güvenli modda uğraşıp anca kurtarıyordum ve yine bu sitede gördüm bir arkadaş daha aynı laptopta aynı sorunla karşılaşmış. BIOS'u güncelleyerek çözmüş. Ben şu an ne yapmalıyım? Önce BIOS'u güncelleyip sonra UEFI'yi mi aktif edeyim ya da tam tersi mi? Her halukarda Windows 10'u UEFI olarak yüklemem daha iyi olacaktır diye düşünüyorum.

Son düzenleyen: Moderatör:
Çözüm
Aynı bilgisayarda aynı sorunu yaşadım şu şekilde çözdüm;
-Güvenli modda açtıktan sonra ekran kartını devre dışı bırakıp normal bir şekilde leptobu açıyoruz
-Sonra ekran kartını aktif ediyoruz (bu sırada bilgisayarın kitlenmemesi gerekiyor yanlış hatırlamıyorsan)
-Sonra amd catalyst 15.11 driverını kurdum ve bir kitlenme yaşanmadı sonra da son sürüme güncelledim şuan sorunsuz kullanıyorum.
Umarım yardımcı olmuşumdur daha önce görsem konuyu daha iyi olurdu sanırım.
BIOS güncellediğinizde ayarlar sıfırlanacağı için, öncelikle BIOS'u güncelleyin.

USB belleğin doğru yapılandırma ile yazılması gerekiyor. Rehberlerimize bakabilirsiniz.
DVD de Windows'un kendi aracı ile yazılmalı. Bu durumda hiçbir sorun yaşamamanız gerek.

Aynı bilgisayarda aynı sorunu yaşadım şu şekilde çözdüm;
-Güvenli modda açtıktan sonra ekran kartını devre dışı bırakıp normal bir şekilde leptobu açıyoruz
-Sonra ekran kartını aktif ediyoruz (bu sırada bilgisayarın kitlenmemesi gerekiyor yanlış hatırlamıyorsan)
-Sonra amd catalyst 15.11 driverını kurdum ve bir kitlenme yaşanmadı sonra da son sürüme güncelledim şuan sorunsuz kullanıyorum.
Umarım yardımcı olmuşumdur daha önce görsem konuyu daha iyi olurdu sanırım.

Son düzenleme:
Çözüm
Uyarı! Bu konu 7 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı