Lenovo G550 RAM ve SSD takviyesi

keremkaan03

Femtopat
Daha fazla  
Lenovo G550 dizüstü bilgisayarım çok yavaşladı, RAM ve SSD takviyesi yapmak istiyorum. Önerileriniz nelerdir?

Son düzenleyen: Moderatör:
Merhaba şuan ikinci hesabımdan yazıyorum, sistemin cpu-z bilgileri
IMG_20210201_184112.jpg

Ssd bütçem 400tl markası Sandisk veya Samsung olursa sevinirim

Lenovo G550 dizüstü bilgisayarım çok yavaşladı, RAM ve SSD takviyesi yapmak istiyorum. Önerileriniz nelerdir?

Burada uyumlu ram ve ssd'ler var . Ram 4 GB ise hiç yükseltme yapma çünkü çok eski bir bilgisayar gereksiz yatırım olur . Ama 8 GB'a kadar yükseltebilirsin gene sen bilirsin.

Bundan 2 adet alabilirsin . Eğer başka yerden alacaksan üstünde Dual Rank 2Rx8 yazmasına dikkat et yoksa çalışmaz. DDR3 veya DDR3L olması senin laptopun için önemli değil .

SSD olarak bu SSD'yi alabilirsin

Veya istediğin 2.5 inç Sata SSD'yi alırsın ama tam hızda çalışmaz hardiskin hantallığından kurtarır.

Kısaca Ram 4 GB ise yükseltme yapma ama SSD faydalı olur.

RAM'lerim 1066MHz 204 pin sizin önerdiğiniz uyumlu mu?
SSD 480GB modelini seçtim 400 lirayı aşabilirim.
Evet uyumlu 1600 MHz ve 1.35 volt olsada geriye doğru uyumludur.

Takınca 1066 MHz ve 1.5 volt'da çalışacaktır. SSD'yi ihtiyacın kadar al 120 GB bile alabilirsin ama ilerde yeni PC alacağım diyorsan ona da takabilirsin. O zaman yüksek kapasiteli alabilirsin.

Yapacağın yükseltmeler windowsun ve programların hızlı açılmasını sağlayacak. Ama oyunlarda FPS artışı sağlamayacak . Youtube'da takıla takıla oynattığın videolar gene takıla takıla oynayacak.

Çünkü işlemci zayıf 10 yıllık bir bilgisayar yapabilecekleri bu kadar.

Ben LGS öğrencisiyim seneye daha güçlü bir PC'ye ihtiyaç duyacağım için bu PC'yi kardeşime vereceğim. Excel, PowerPoint, Word gibi programlar kullanacak bu yüzden oyun için değil o yüzden PC'yi daha düzgün hale getirmek istiyorum.

Evet uyumlu 1600 MHz ve 1.35 Volt olsa da geriye doğru uyumludur.

Takınca 1066 MHz ve 1.5 Volt'da çalışacaktır. SSD'yi ihtiyacın kadar al 120 GB bile alabilirsin ama ileride yeni PC alacağım diyorsan ona da takabilirsin. O zaman yüksek kapasiteli alabilirsin.

Yapacağın yükseltmeler Windows'un ve programların hızlı açılmasını sağlayacak. Ama oyunlarda FPS artışı sağlamayacak. YouTube'da takıla takıla oynattığın videolar gene takıla takıla oynayacak.

Çünkü işlemci zayıf 10 yıllık bir bilgisayar yapabilecekleri bu kadar.

Sizce yükseltmeli miyim yoksa boşa para harcamış olur muyum?

Hocam kusura bakmayın yazamadım. SSD alırsanız ileride alacağınız PC'ye de takabilirsiniz. O yüzden Samsun EVO almanız daha iyi olur. RAM yükseltmesine bence gerek yok. 4 GB RAM zaten eski bir PC'niz olduğundan yeterli olur.

Yeni konular

Geri
Yukarı