Lenovo G560 upgrade

ryzenes

Hectopat
Merhabalar,

Elimde Lenovo G560 model bir laptop bulunuyor, 3GB PC-3 8500 / 1066MHz RAM + GeForce 310mGPU ve i3 370M CPU bulunuyor. Hayatımda ki nadir hobilerden birisi olan bilgisayar oynama isteğimin sekteye uğramaması için bilgisayarımı astromik düzeyde upgrade etmek istiyorum. Ama kafamda bazı sorular var, yanıtlamanız için konuyu açıyorum arkadaşlar.
Sisteme yapmayı düşündüklerim;
- Yeni bir işlemci
-8 GB RAM
-HDD yerine SSD takmak
-Harici ekran kartı monte etmek.

Karşıma çıkan bazı sorun\sorular var. İşlemciyi değiştireceğim, işlemci değişince RAM frekansı da değişecek ama anakart problem yaratır mı?
Ek güç girişi olmayan anakarttan güç alan masaüstü ekran kartını monte ettiğim zaman gücü nasıl karşılayacak. Örneğin Aero 2 GB GT vb.

Son düzenleyen: Moderatör:
İşlemciniz çok düşük onu satıp yeni bir bilgisayar alın. Çoğu Notebook'ta CPU ve GPU değişmez fakat eGPU yapılabiliyor. Buda zahmetli bir iş ve işlemcinizin besleyebileceği eGPU'lar bile çok düşük. İşlemci değişiyorsa bile anakartınızın işlemci soketine bakacak olursak en pahalı işlemci bile dandik. RAM ise artık bazı oyunları 8 GB bile hor görüyor. RAM yükselterek ve eGPU yaparak bile en fazla Zula gibi oyunları oynarsınız. Kısacası ne yapsanız değmez. En mantıklı yöntem elinizdeki bilgisayarı satıp üstüne ekleyip bir masaüstü bilgisayar toplamak ya da diz-üstü bilgisayar satın almak.

Son düzenleyen: Moderatör:
Upgrade önerdiğiniz sistem özelliklerine sahip bilgisayarlar bana çok geliyor. Yani i3 işlemci, 8Gb Ram, SSD. Sadece Windows10 1909'un verimli çalışması için bile işlemci yetersiz kalıyor.

İşlemciniz çok düşük onu satıp yeni bir bilgisayar alın. Çoğu Notebook'ta CPU ve GPU değişmez fakat eGPU yapılabiliyor. Buda zahmetli bir iş ve işlemcinizin besleyebileceği eGPU'lar bile çok düşük. İşlemci değişiyorsa bile anakartınızın işlemci soketine bakacak olursak en pahalı işlemci bile dandik. RAM ise artık bazı oyunları 8 GB bile hor görüyor. RAM yükselterek ve eGPU yaparak bile en fazla Zula gibi oyunları oynarsınız. Kısacası ne yapsanız değmez. En mantıklı yöntem elinizdeki bilgisayarı satıp üstüne ekleyip bir masaüstü bilgisayar toplamak ya da diz-üstü bilgisayar satın almak.
Şu anda lol de low seçenekler de 1080p 80 fps alıyorum. PGA988 işlemci değişimi mümkün laptop da i5 3210 sanırım. Makul fiyatlarda, 1333 mhz ram destekleyen bir işlemci, 8gb ram ve harici bir ekran kartı takmam halinde iş göreceğini düşünüyorum. Ama teknik bilgim donanımsal bilgim kadar yeterli değil bu yüzden bu başlığı açtım. Bilgisayarım satılamayacak durumda , klavyesi falan yok. İç donanımları teker teker satmam gerekir ancak. 200-300 TL eder o da en fazla. Masaüstü bilgisayar toplamayı çok istiyorum ama. Askerden döndüm döneli yerleşik hayata geçebilme fırsatı ve iş bulma fırsatı yakalayamadım. Finansal darboğaz olduğu için böyle bir yöntem deniyorum.
Upgrade önerdiğiniz sistem özelliklerine sahip bilgisayarlar bana çok geliyor. Yani i3 işlemci, 8Gb Ram, SSD. Sadece Windows10 1909'un verimli çalışması için bile işlemci yetersiz kalıyor.
Şu an da 3gb 1066 mhz ram ve i3 işlemci ile bile lol de low seçeneklerde 80+ fps alıyorum. i5 işlemci 6-8 gb 1333 mhz ram ile bunun mislini yapabileceğini biliyorum. Sadece işlemci - ram / anakart - ram uyumunu merak ediyorum ve tahmini maliyet ve tavsiyeler.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı