Lenovo G580 laptop işlemci ve RAM değişimi

Zordur pahalıya patlar RAM yükseltebilirsiniz.

Intel Core i5 3.nesil mobil i5-3210M 2.50GHz işlemci 200TL civarı. ( 2.el değil )
RAM Kingston 4 GB DDR3 1600MHz CL11 180TL civarı.
SSD zaten var 240GB
Bir de arta kalan parçaları satsak 200TL cepte.
380-200 = 180TL maliyet ediyor.
Termal macunda 10TL desek 190TL.
Kargo da hesaba katsak 200-210TL tutuyor.

Bu açtığım konuda arkadaşlar işlemci yükseltebileceğimi ayrıca 8 GB RAM kapasitemin bulunduğunu ifade etmiş.
Bende bunları nasıl bulabilirim ve fiyatları nelerdir? Size danışmak istedim.

Hocam örnek veriyorum 10 nesil işlemciler Z serisi anakarta oluyor 11 nesilde pin sayısı vs... Vs... Uyuşuyor ama laptoplarda bu tam olarak böyle değil öncelikle güç kablosunu o PSU görevi gören kabloyu değişmeniz gerekecektir bunun ücreti orijinal kaliteli bir şeyler 400-500TL bunu her yerde yapmazlar İstanbul Ankara gibi bir yerdeysen yaparlar özel bir makinesı varama bu işlemleri yaparken anakartın kırılabilir veya işlemci uyum sağlamayabilir anakart için ne kadadr uyumlu olsa da anakartın kırılma durumunda firima zararınızı karşılamaz uyuşmama durumunda da zararını karşılamz sökülen laptop işlemcisi genelde kullanılamayacak duruma geliyor yıpranıyor o yüzden bulaşmak mantıklı değil bu işe hem anakartınızlaa uyumlu hem de 0 bir işlemci bulmanız lazım ki sizin işlemciniz 3-4 nesil ikinci el alırsanız işlemciyi bunu sökerken oluşabilecek bir hasarı firima kabul etmez işlemcileri söktüler tamam ama takarken herhangi bir zarar görürse 2 işlemcide çöp olacaktır yani sürekli masraf açar başınıza ki önerilen bir durum değil yapıldıktan sonra sıkıntı çıkarma olasılığı çok yüksek benim laptopumun ekran kartı yandı değiştirmek istedim yapabileceklerini ama hiçbir sorumluluk kabul etmeyeceklerini söylediler ama mesela Monster Semruk gibi modellerde değişiyor çünkü masaüstü bilgisayarla aynı parçaları kullanıyor RAM HDD SSD gibi parçaları değişebilirsiniz rahatlıkla.

Yeni konular

Geri
Yukarı