vurulkan

Hectopat
Yer
İstanbul
Daha fazla  
Meslek
Sys Admin
Merhabalar arkadaşlar, biraz uğraştım ama sonunda sierra kurulumunu gerçekleştirdim. Birkaç sorun dışında. Windows 10 Redstone üzerine kurulum gerçekleştirdim. Multiboot olarak bir sıkıntı yaşamadım, clover boot ekranından hem windowsa hem de sierra'ya sorunsuz giriş yapıyorum.

* Kurulumu @montezuma arkadaşımızın vermiş olduğu imajla yaptım.
* Kurulum sırasında "System uptime in nanoseconds." hatası veriyordu, USB'deki "VoodooPS2Controller" kextini buradaki ile değiştirdim. Sorunsuz olarak boot etti.
* Ekran kartını tınıtırken çok sıkıntı çektim sürekli 5 MB görüyordu. IGPlatformID girdiğin halde olmuyordu. Buradaki konu ile halletim ekran kartını. Direkt config.plist dosyasını kullandım.
* Ethernet olarak "Atheros E2200" kextinin son sürümünü kullandım.
* HDMI da sıkıntı yok.

Bunlar haricinde clover configuratorda da hiçbir değişiklik yapmadım. Şu an birkaç sıkıntım var;

** Ses sürücüsünü tanıtamıyorum. Ses kartım IDT 92HD95. Buradaki kexti kullandığım halde ses gelmedi. Nasıl tanıtabilirim?
** TouchPad buradaki kexti kullandığım halde 2,3 parmak hareketlerini yapmıyor. Onun haricinde düzgün çalışıyor. Bir yöntemi var mı?
** Kablosuz adaptörü BCM43142, bildiğim kadarıyla desteklenmiyor.(?)
** Ekran parlaklığını ayarlayamıyorum.
** Batarya göstergesi yok.
** Clover boot ekranında default olarak windows seçili, ek olarak hiçbir işlem yapmayınca mesela 5 saniye içerisinde windowsu boot edebilir mi?

Bu arada Lenovo G710 (59407453) özellikleri;

İşlemci - i7 4702MQ
Grafik Sürücü - Intel HD 4600 / GT 720M
Anakart - Lenovo Ginkgo 7A1
Çipset - Intel HM86 Haswell
Kablosuz - Broadcom BCM43142
Ethernet - Atheros AR8172/76/78

Son düzenleyen: Moderatör:
Ses sürücüsünü tanıtamıyorum. Ses kartım IDT 92HD95. Buradaki kexti kullandığım halde ses gelmedi. Nasıl tanıtabilirim?
Config.plist / Devices / Audio layout-ID olarak 12 değerini girip dene.

TouchPad buradaki kexti kullandığım halde 2,3 parmak hareketlerini yapmıyor. Onun haricinde düzgün çalışıyor. Bir yöntemi var mı?
Orası zaten kaynak konu. Sorunun için konuda geliştiricye yazabilirsin yada açılmış diğer mesajları inceleyebilirsin.

Kablosuz adaptörü BCM43142, bildiğim kadarıyla desteklenmiyor.(?)
Evet desteklenmiyor.
Ekran parlaklığını ayarlayamıyorum.
Laptop'umda parlaklık ayarı sorunu var. Nasıl düzeltebilirim?
Batarya göstergesi yok.

Laptop'um Pil göstergesi çalışmıyor. Ne yapmam lazım?

Clover boot ekranında default olarak windows seçili, ek olarak hiçbir işlem yapmayınca mesela 5 saniye içerisinde windowsu boot edebilir mi?
Config.plist / Boot Default Boot Volume içinde girdi varsa sil. Yine aynı yerde timeout değerini maksimum 5- 10 olacak şekilde ayarla.

Uyarı! Bu konu 8 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı