Lenovo G710 DRIVER_POWER_STATE_FAILURE mavi ekran hatası

tugayoz

Zeptopat
Daha fazla  
Lenovo G710.

i7 4702MQ 2.2GHz
NVIDIA GT 820M.
Intel Graphics 6400.
8 GB RAM.

Sık sık mavi ekran DRIVER_POWER_STATE_FAILURE hatası alıyorum. Birçok şey denedim fakat neyin sebep olduğunu tam olarak kavrayamadım. Kamera driver çakışmasını söyleyenler var sürücülerini kaldırmama rağmen devam ediyor.
Yardımcı olursanız sevinirim kolay gelsin.

Merhaba.

Aldığınız DRIVER_POWER_STATE_FAILURE hatalarının hepsi NVIDIA ekran kartı kaynaklı oluşmuş.

DDU işlemlerini yapıp buna rağmen hata aldıysanız ekran kartının donanımsal bir sorunu olup olmadığına bakılması gerekli.

Öncelikle DDU ile yine de sürücünüzü kaldırıp en güncelini kuralım.

Buna rağmen yine hata alırsak OCCT ile 10 dakikalık bir VRAM testi çalıştırıp donanımsal bir arıza var mı ona bakacağız.

Ek olarak ses sürücünüzü ve kamera sürücünüzü de güncelleyin.

Merhaba.

Aldığınız DRIVER_POWER_STATE_FAILURE hatalarının hepsi NVIDIA ekran kartı kaynaklı oluşmuş.

DDU işlemlerini yapıp buna rağmen hata aldıysanız ekran kartının donanımsal bir sorunu olup olmadığına bakılması gerekli.

Buna rağmen yine hata alırsak OCCT ile 10 dakikalık bir VRAM testi çalıştırıp donanımsal bir arıza var mı ona bakacağız.

Öncelikle teşekkür ederim.
Kamera ve ses sürücüm şuan güncel durumda.
DDU işlemini yapıp sonucunda size döneceğim
Merhaba.

Daha öncede bu sorunu yaşamıştım. Araştırdığımda sahip olduğum ekran kartına gelen güncellemelerin kesildiğini en güncel sürümün 391.35 olduğunu gördüm ve bende onu indirip kurmuştum. Şimdi tekrar aynı işlemi yapacağım mecbur. Ve bu arada windows direkt sürücüyü kendisi kuruyor ilginç bir şekilde eğer dikkat ederseniz aygıt yöneticisinde gözüküyor.

Dosya Ekleri

• driver.png
    driver.png
    355,2 KB · Görüntüleme: 20
Son düzenleme:
Kartınız ile uyumlu olması lazım bu sürücünün.

Bir daha kontrol ederim isterseniz.

Update üzerinden güncelleme yapmayı kapatıp kendiniz sürücü kurmayı deneyin.

Attığım sürücü olması şart değil, en son sürümü neyse destekleyen onu da kurabilirsiniz.
Tamamdır şuan kartın en günceli olan 391.35 i yüklüyorum. Bu arada size yardımı olacaksa söyleyeyim, prime 95 ve furmark testleri yapmıştım bir kaç gün önce ve kapanma yada hata almadım. Fakat şunun bilgisini vereyim, Throttlestop kullanıyorum çünkü cpu yüke bindiğinde 0.79 a sabitlenip frekansını yükseltmiyor. Isındığında CPU nun verdiği bir tepkiymiş bu normalde ama bende daha ısınmadan bu tepkiyi veriyor. Belkide sorunun kaynağı budur bilmiyorum o yüzden bilginiz olsun istedim
Kartınız ile uyumlu olması lazım bu sürücünün.

Bir daha kontrol ederim isterseniz.

Update üzerinden güncelleme yapmayı kapatıp kendiniz sürücü kurmayı deneyin.

Attığım sürücü olması şart değil, en son sürümü neyse destekleyen onu da kurabilirsiniz.
Update kapatıp tekrar denedim fakat yine de aynı sorunu gösterdi. Bende tekrar DDU ile sildim 391.35 sürümünü yükledim. Eğer tekrar mavi ekran sorunu alırsam buraya yazarım size

Son düzenleme:
Son düzenleme:

Geri
Yukarı