Lenovo G710 GT 820M ekran yırtılması

parliamertq

Femtopat
Daha fazla  
Merhabalar, bilgisayarım Lenovo G710 i7 4702-MQ GT820M.

Ekran Alıntısı.PNG

Uzun süredir sıkıntısız kullanıyordum fakat son zamanlarda anladığım kadarıyla ekran kartından kaynaklanan sorundan dolayı böyle yırtılmalar oluyor ekranda. Herhangi bir oyunu açtığımda ekranın tamamı ekteki gibi yırtılıyor ve hiçbir şey gözükmüyor bile. Belki düzelir diye termal macun değişimi ve temiz kurulumla formatladım fakat en son çıkan 391.35 sürücüsünü yüklememe rağmen sorun çözülmedi. Ondan önceki 391.24 sürücüsünü yükledim yine bir şey değişmedi. Hatta bu sürücüden sonra aygıt yöneticisinde 820M olarak gözüken kart DxDiag yonga türünde ve MSI Afterburner'da 720M olarak gözüküyor (ama sorunun bundan kaynaklanmadığından eminim çünkü formattan önce de aynı sorun vardı). Buna da anlam veremedim. Aygıt yöneticisinden cihazı kaldırıp Intel HD Graphics 4600'e geçtiğim zaman ise oyunlarda ve uygulamalarda oluşan yırtılmalar tamamen gidiyor ve normale dönüyor. Fakat ekran kartını kullanamıyorum. Var mıdır bunun bir çözümü? Laptopu zamanında Windows 8.1 ile almıştım. Yine 8.1 veya 7 kursam düzelme şansı var mı? Aklıma hiçbir çözüm gelmiyor yardımcı olursanız sevinirim.

Yeni konular

Geri
Yukarı