Lenovo Garanti Rezilliği

ismet hakan

Kilopat
Yer
İstanbul
Daha fazla  
Meslek
Mimarlık öğrencisi - Tasarımcı
Merhaba arkadaşlar. Yaklaşık 1,5 sene önce aldığım S90 telefonum tam 6 kere garantiye gitti. 4. gidişinde yenisini gönderdiler. Para iadesi istedim lafı dolandırdılar yapmadılar. Tatlı dille "Sizi kazıklamamız lazım prim için" dediler. Başka bir model ile değişim istedim yok dediler. Telefonu Avea bayisinden aldım, telefon son kez garantiye yolladım 50-60 gün önce. Bana yeni modelin geleceğini veya para iadesi yapılacağını söylediler. Ve aradan 2 aylık bir süreç geçti. Avea bayisine her gittiğim zaman bana "Lenovo bize haber verecek onu bekliyoruz efendim." diyorlar. Siz siz olun bir telefonu faturaya ek almayın, ve aldığınız yeri insanlarını iyi tanıyın öyle alın. Garantinin bitmesine 2 hafta falan var sanırım 2 hafta sonra parayı da telefonuda vermeyecekler.

Son düzenleyen: Moderatör:
Benim kardeşime aldığım telefonun garanti bitmesine 1 ay kala ekran dokunmatiği gitti. Yenisini yolladı Samsung. Lenovo dizüstü garantisi baya iyi, telefon hakkında bilgim yok. Arkadaş soda dökmüştü laptop'a komple içini değiştirdiler klavye dahil, 3 gün içinde geri gönderdiler çok şaşırdım.

@Mehmet Melik Arslan teşekkür ederim hocam. Garantiye gittiği zaman fiş verdiler ve bu fişe tarih atmadılar. Bende bu fişin resmini çektim ve WhatsApp üzerinden birisine yolladım tarihi belli olsun diye, bunu delil olarak kullanabilirmiyim?

Uyarı! Bu konu 7 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı