Lenovo IdeaPad 100 kırmızı ışık yanıp sönüyor

Operyola

Centipat
Daha fazla  
SSD veya HDD modeli
Ssd
Herkese iyi günler arkadaşlar. Biz 1 ay önce yeni eve taşınmıştık. Eski evimde Lenovo bilgisayarımı sorunsuz bir şekilde çalıştırabiliyordum. Ancak yeni eve gelince bilgisayarımı şarja taktım ve bilgisayarım hiç tepki vermedi. Şarjdan çıkarıp bilgisayarı çalıştırmayı denedim. Ancak yine tepki vermedi (taşınma esnasında bilgisayar arabamdaydı.

Üzerine herhangi bir yük binmedi. Normal bir şekilde laptop çantasıyla yeni eve götürdüm.) Biraz bilgisayarın açma tuşu ile oynadıktan sonra şarj gösterge ışığı kırmızı yanıp sönmeye başladı ve bu 5 saniye sürdükten sonra ışık kapandı. Her ne zaman bilgisayarı açmaya veya şarja takmaya kalkışsam bu şekilde yapıyor ve son günlerde hiç tepki vermemeye başladı. Bir bilgisayar hastanesi'ne götürmeyi planlanmıştım. Ancak sizlere sorduktan sonra karar vereceğim. Eğer evde çözülebilecek bir şeyse diye yardımlarınızı bekliyorum...(şarj kablosunda sıkıntı yok. Güzel bir şekilde iletiyor elektrik kalemi ile test edildi.)

Lenovo Community sitesinde Blinking red led indicator usually indicate low power and mostly on battery.

Batarya az olursa bu durumun meydana geldigiyle alakali bir sey buldum ama sivi temasi olmadigina emin misiniz? Kisa devre kaynakli bir sey gibi.

Yok efendim hiçbir şekilde sıvı teması olmadı statik elektriğini boşalltım ancak yine sorun devam ediyor.

Batarya değişimi yapsam düzelir mi acaba.
Eski evimde de bazen böyle oluyordu ama kendi kendine çözülüyordu.

Bataryayı şarj edemiyorum hiç tepki vermiyor hurda gibi resmen.

Birde sallayınca içinden bir ses geliyor vida gibi ondan kısa devre yapmış olabilir mi?

Son düzenleme:
Sabit mi bilmiyorum ancak bataryaya ulaşmak için kapağı açmam gerekiyor ve açarken ethernet girişinin olduğu yerde birşey tutuyormuş gibi oluyor zorlamam gerekiyor kırılır filan diye korkuyorum.

Neyse arkadaşlar olmayacak gibi bu iş en iyisi tamirciye götürmek yardımlarınız için sağolun iyi günler.

Son düzenleme:

Yeni konular

Geri
Yukarı