Lenovo Ideapad 3 135W adaptör değişimi

Ssd nasıl bir problemi var?
Kronik mi bilmiyorum Kore malı bir ürün takılıymış. Yazma hızı yüksek boyutlarda düşebiliyormuş. RTX 3060 modellerinde de var sanırım ama genel olarak beni rahatsız eden problemler. 20k bütçe ile tam istediğim PC’yi bulamadım 2.elde şansımın daha yüksek olduğunu düşünüyorum fiyat/kalite açısından.

Kronik mi bilmiyorum Kore malı bir ürün takılıymış. Yazma hızı yüksek boyutlarda düşebiliyormuş. RTX 3060 modellerinde de var sanırım ama genel olarak beni rahatsız eden problemler. 20k bütçe ile tam istediğim PC’yi bulamadım 2.elde şansımın daha yüksek olduğunu düşünüyorum fiyat/kalite açısından.
2. El laptop almak bana riskli geliyor hocam.

Arkadaşımın da aynı sorunu var. Servise gönderdiğimiz zaman %100 değiştiriyorlar mı adaptörü?
Servis sorunun farkında. Aradığımda meseleyi kabul edip ağrıza kaydı oluşturdular. Cuma günü (29 Temmuz) verdikleri kod ile gönderdim. Hafta sonu olduğundan henüz servise ulaşmadı. Süreci buradan paylaşacağım.

Cuma günü yolladığım 135w adaptor değişimi yapılarak an itibari ile (çarşamba) elime geçti.

Dosya Ekleri

• 20220803_105906.jpg
    20220803_105906.jpg
    285,7 KB · Görüntüleme: 159
Son düzenleme:

Servis sorunun farkında. Aradığımda meseleyi kabul edip ağrıza kaydı oluşturdular. Cuma günü (29 Temmuz) verdikleri kod ile gönderdim. Hafta sonu olduğundan henüz servise ulaşmadı. Süreci buradan paylaşacağım.

Cuma günü yolladığım 135w adaptor değişimi yapılarak an itibari ile (çarşamba) elime geçti.
Hayırlı olsun. 🙂

Hocam selamlar bende de Lenovo Ideapad Gaming 3 (82K100CWTX) (RTX 3050/ i5-11300h/ 8 GB) var sizdeki adaptör sorununun aynısını yaşıyordum ve ben de desteği aradım, değişim için olumlu sonuç verdiler. Sizlere sorum şu: Kargoyla yalnızca adaptörü mü yolladınız yoksa adaptör ve faturası ile mi yolladınız? Cevaplarsanız sevinirim.

Herkese merhaba,
Gecen hafta buradan arkadaşların uyarması ile Dell G15 modelinden vaz geçip Lenovo idea pad 5600h 3050 Ti model laptop satın aldım.
1 haftalık kullanimda 2 şey beni rahatsiz etti.

Ilk olarak şu an aydin'dayim ve burasi 40-42 dereceleri görüyor. Klavyenin birçok bölgesi, klavyenin üst tarafindaki plastik kısim yüksek derecelere çıkıyor. Fanı çalışmayan ancak PC yüksekte tutan bir soğutucum var. Laptop PC'ler biraz sıcağı seviyorlar da bu fazla mi bilemiyorum. Isı değerlerine baktim, değerler normal. Valorant'ta işlemci 70 üzeri çıkmiyor.

2. mesele de meşhur 135W adaptör! Evet problem var. Ben şu an Valorant ve cabal oynuyorum. Bunlar basit oyunlar. Elektriğe bağlı halde pil şarjı düşüyor. Bende ençok %95 düştü ancak pil eskidikçe bu sorun büyüyecektir.

Servisi arayip meseleyi anlattım. Zaten biliyorlar ama nedense bu konu düzeltilmiyor. Bugün daha 1 haftalik cihazimin 135W adaptörünü servise yolladım. 170W ile değiştirecekler bakalim ne kadar süre bekleyeceğim. Buradan konuyu sizlerle paylaşacağim.
Hocam 170w adaptör yolladılarmı size? Ben de kendi 135w adaptörümü yollamayı düşünüyorum

Ürünü 2 gün önce teslim aldım. 15ACH6 (Ryzen 5 5600H, 3050 ) modeli. Bugün CS:GO oynamak için girdim. Orta ayarlarda 10 dk oynadım, çıktığımda batarya %5 düşmüştü. Adaptör değişimi yapan arkadaşlar hangi servise ürünü verdiniz veya kargoladınız? Ayrıca bu 170w adaptör ile sorun kesin çözüldü mü?

Ürünü 2 gün önce teslim aldım. 15ACH6 (Ryzen 5 5600H, 3050 ) modeli. Bugün CS:GO oynamak için girdim. Orta ayarlarda 10 dk oynadım, çıktığımda batarya %5 düşmüştü. Adaptör değişimi yapan arkadaşlar hangi servise ürünü verdiniz veya kargoladınız? Ayrıca bu 170w adaptör ile sorun kesin çözüldü mü?
Hocam 170w ile kesin çözülüyor çünkü 135w asla yeterli değil.

Hocam bizde neden servis sorunu kabul etmiyor anlamıyorum. Windows kurulumunda buldular sorunu şaka gibi.

Geri
Yukarı