Çözüm Lenovo Ideapad Gaming 3 kronik 135W adaptör

Bu konu bir çözümü açıklamaktadır. Herhangi bir çözüm açıklanmadığını düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

melgoth

Kilopat
Daha fazla  
Meslek
KTÜ Well come to FF
Lenovo Ideapad Gaming 3 3050 Ti versiyonlarında kronik 135W adaptör sorununu şükürler olsun çözdüm.
Geçen hafta hiç umudum yoktu sırf şansımı denemek amaçlı bilgisayarımı servise gönderdim. Müşteri hizmetlerinde de; "sorunun 135W adaptörden kaynaklandığını ve adaptörün 170W ile değiştirilmesini talep ettim" müşteri hizmetlerinde ki arkadaşta; siz servise gönderin gerekli incelemeleri yapıp ona göre hareket edelim" dedi bende hemen kargoyla gönderdim servise ve sonuç şaşırtıcı ve sevindirici oldu benim için gerçekten, 170W adaptörü ücretsiz olarak değişimini yaptılar:)

Not: Eğer ki benim sorunumdan dert yanan arkadaşlar kesinlikle ve kesinlikle 8 GB RAM ekleyip gönderin ki PC tam performansına ulaşabilsin, bu şekilde daha verimli bir servis tecrübesi yaşarsınız. Şimdiden iyi şanslar ;)

1652307688830.jpeg

Son düzenleme:
Lenovo servisi kötü diyenlere gelsin bu konu! Hem forumlarında yardımcı olan adminler servisle iletişimi olsun hem de Şikayetvar sitesinde sorun yaşadığınızda genel müdürlükten arayıp yardımcı oluyorlar. Ben servisi olsun hem de sürücü desteğinde olsun Lenovo öneriyorum. Kronik sorun çözülecek bir şey ise çözüyorlar. Arkadaşım Lenovo V15-ADA var 2 yıldır sürücüler güncelleniyor ve BIOS güncelliyor. Ben geçen sene Acer Nitro 5 aldım aldığım tarihte üretim tarihi BIOS tarihinden yeni ve sürücüler bilgisayarın ilk çıktığı zamanlara ait. Acer sitesinde Lenovo gibi servisle iletişim kuran yok ve Şikayetvar gibi şikayet edip genel müdürlüğe ulaşılacak yer yok! IdeaPad 330 kullandım servisi olsun ve sürücü desteği güncellemeleri devamlı geliyordu.

Son düzenleme:
Lenovo Ideapad Gaming 3 3050 Ti versiyonlarında kronik 135W adaptör sorununu şükürler olsun çözdüm.
Geçen hafta hiç umudum yoktu sırf şansımı denemek amaçlı bilgisayarımı servise gönderdim. Müşteri hizmetlerinde de; "sorunun 135W adaptörden kaynaklandığını ve adaptörün 170W ile değiştirilmesini talep ettim" müşteri hizmetlerinde ki arkadaşta; siz servise gönderin gerekli incelemeleri yapıp ona göre hareket edelim" dedi bende hemen kargoyla gönderdim servise ve sonuç şaşırtıcı ve sevindirici oldu benim için gerçekten, 170W adaptörü ücretsiz olarak değişimini yaptılar:)
Not: Eğer ki benim sorunumdan dert yanan arkadaşlar kesinlikle ve kesinlikle 8 GB RAM ekleyip gönderin ki PC tam performansına ulaşabilsin, bu şekilde daha verimli bir servis tecrübesi yaşarsınız. İmdiden iyi şanslar ;)

Eki Görüntüle 1385261
Hayırlı olsun, sorunun çözülmesine sevindim.

Lenovo servisi kötü diyenlere gelsin bu konu!
Daha düne kadar Lenovo kendisi 135w adaptörün sorun olmadığını savunuyordu :)

Lenovo servisi kötü diyenlere gelsin bu konu! Hem forumlarında yardımcı olan adminler servisle iletişimi olsun hem de Şikayetvar sitesinde sorun yaşadığınızda genel müdürlükten arayıp yardımcı oluyorlar. Ben servisi olsun hem de sürücü desteğinde olsun Lenovo öneriyorum. Kronik sorun çözülecek bir şey ise çözüyorlar.

Servis deneyimi Apple haricinde sans isi cogunlukla. Lenovo servisinde sorun yasayan yakinim cok. Hatta birisi panelinin yanmasi uzerine Y520 modelini servise yolladi. 2x8 toplamda 16GB RAM bulunan makine 8GB olarak geri geldi. 1 ay diretti servis hatta bu model 8GB satiliyor diye siyrilmaya bile calistilar. THH ile cozdu arkadas 8GB RAM icin 4-5 ay ugrastirdi adamlar.

Daha düne kadar Lenovo kendisi 135w adaptörün sorun olmadığını savunuyordu :)
Sorunun kaynağını öğrenip gelen şikayetler üzerine çözüm sunulmuş işte. Forumdaki admine yazsan da servis arkadaşıyla görüşüp cidden öyle ise çözüyorlar! Ben anakartı ve kasa kırılmıştı öyle çözdüm. ThinkPad'de kendileri RAM takmıyorlardı bastım Şikayetvar'a hemen genel müdürlük arayıp ThinkPad servisi aradı ilgilendiler sonra. :)

Sorunun kaynağını öğrenip gelen şikayetler üzerine çözüm sunulmuş işte. Forumdaki admine yazsan da servis arkadaşıyla görüşüp cidden öyle ise çözüyorlar! Ben anakartı ve kasa kırılmıştı öyle çözdüm. ThinkPad'de kendileri RAM takmıyorlardı bastım Şikayetvar'a hemen genel müdürlük arayıp ThinkPad servisi aradı ilgilendiler sonra. :)
Şikayetvarda bu konu ile alakalı çözüme kavuşmamış çok şikayet var, forum deyince eski bir konu aklıma geldi:
Lenovo forumda da konusu geçmiş ve normal demişler.

Çözüm sunulmuş olması iyi tabi umarım aynı sorunu yaşayanların da sorununu çözerler. Diğer şikayetleri ve Lenovo'nun bu konudaki tavrını görünce konu sahibi adaptörü şansa almış gibi geldi bana. Belki de servisin konu hakkındaki görüşü değişmiştir.

Not: Eğer ki benim sorunumdan dert yanan arkadaşlar kesinlikle ve kesinlikle 8 GB RAM ekleyip gönderin ki PC tam performansına ulaşabilsin, bu şekilde daha verimli bir servis tecrübesi yaşarsınız. Şimdiden iyi şanslar ;)

Eki Görüntüle 1385261
cidden şaşırdım hocam hayirli olsun

@Mantony vallaha HDD vardı, HDD'im yazma hızı çok kötüydü MH anlamadı yok bilmem sağlıklı gösteriyorsa bu programlar bir şeyi yok diye servis kaydı açmıyordu. Forumunda gösterdim admine sorun var bir şeylerde yok format at şunları yap dedi baktı olmadı servis arkadaşına iletti HDD değerinde SSD takmışlardı. Şans işi değil aslında MH ve servis çalışanı anlamıyor ne demek istediğimizi, çok saçma şikayetle gönderen var artık bu da ondan sanıyorlar standart prosedürleri uyguluyorlar. Not bırakıp gönderin bir de MH hizmetleri detayla aktarmıyor ve o da kafasına göre formatlık yazılımlık iş gözüküyor sanıp kendi bildiğini not ediyorlar o yüzden kağıt gönderin içerisinde çok uzatmadan servise ulaşınca bakan kişi okur kağıdınızı.

Bazen öyle sıkıntılar çıkabiliyor ki günlük kullanımda veya performansında sıkıntı yok ama ne demek istediğimizi anlatamıyoruz. Benim de Acer'da Windows'da hızlı başlangıç açık olunca cihazım ilk açılışında TPM bilgilerim sorgulamak istediğim de geç yükleniyor yeniden başlatınca hızlı yüklüyor. Bu sorun yazılımsal mı donanımsal bilinmiyor mesela yoksa Windows'dan mı kaynaklı yoksa AMD mi? Bunu nasıl anlatacağım oyun performansında sıkıntı yok, günlük kullanımda problem yok her şey tıkırında ben anlayamadım adam da anlayamıyor işte bu yüzden bu tip problem nasıl çözüleceğini bilemiyoruz. Belki AMD bu TPM alakalı güncelleme alınca düzelecek? Windows güvenliği 11'de hızlı açılıyor fakat 10'da mesela bu olaydan geç yükleniyor bende.

Son düzenleme:

Yeni konular

Geri
Yukarı