Çözüldü Lenovo Ideapad 3 15ALC6 laptop için RAM yükseltmesi

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.
Bütçe
1000

Yigit Ak

Femtopat
Daha fazla  
Merhaba, elimde Lenovo Ideapad 3 15ALC6 adlı bir laptop var. Yakın zamanda RAM yükseltme fikri aklıma takıldı yaklaşık 3-4 gündür bunun hakkında araştırma yapıyorum ve tek sorunum 8 GB mı (4+8) yoksa 16 GB mı (4+16) eklemek. Başta hunharca Crucial'ın sitesinden bakıp 16 GB alabileceğimi söylediği için rahat bir şekilde bir tane 16 GB Crucial marka RAM sipariş verdim. Biraz daha araştırayım dedim sonra bir de Lenovo'nun kendi sitesinin forumlarına denk geldim ve bir de ne göreyim laptopum sadece 12 GB (4+8) destekliyormuş boşuna para harcamamak için bu sefer de siparişi iptal ettim. O zamandan beri bakınıyorum Reddit'de falan kimisi ben 16 GB taktım bu laptop 20GB destekliyor diyor gibi yok sadece 12 GB destekliyor diyor, burada da aynı konulara denk geldim bir türlü emin olamadım, ben de ilk konumu açayım dedim.

Şimdi ofis laptopuna sen neden 16 GB takmak istiyorsun diyenler olacaktır laptopu genel olarak basit seviyelerde oyun oynamak, yine orta halli kod yazmak ve biraz da Premiere Pro'da basit editler yapmak için kullanıyorum. aslında 20GB istememde hata olabilir ama şu an zaten 8 GB olarak kullanamıyorum laptopu 2 GB'i ekran kartı olmadığı için dahili ekran kartına gidiyor bu yüzden 6 GB kalıyor bu da Valorant gibi basit bir oyunda bile (örnek olarak) arkada Discord vb açmamda sorun oluyor ve clip vb almak için artıdan arkadan OBS açtığım zamanlarda oluyor (olamıyor), yani 8+4 alsam yine bana 10GB kalacak bu yüzden 4+16'dan 18 GB olabiliyorsa bu daha mantıklı geliyor.

Bütçem 1000 olur herhalde, 16 GB SO-DIMM RAM'lar o fiyatta genel olarak.

Geri
Yukarı