Çözüldü Lenovo Ideapad 3 82K200JTTx ghost screen

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

Scriptttt

Centipat
Daha fazla  
Arkadaşlar 2 gün önce Lenovo Ideapad 3 82K200JTTx model bir laptop aldım. Ve bugün yaklaşık aralıksız 3 saat bu laptopta FIFA 22 oynadım. Oyun sırasında işlemci 90 derece civarındaydı. Oyunu kapattıktan sonra ise ekranın arkasında silik bir şekilde oyunun görüntüsünü gördüm. Yani ghost screen le karşılaştım. Laptopu yeniden başlattım olmadı. Ardından bir daha kapatıp soğumasını bekleyip bir daha açtım ama yine olmadı. Bunu nasıl çözebilirim?
Ekran sürücülerini silip bir daha kurmak işe yarar mı? Konuya hakim olan arkadaşlar yardımcı olun.

Ürünün linki.

Son düzenleyen: Moderatör:
Çözüm
Ben de birçok oyunda denedim hiçbir sorun olmadı sadece FIFA 22'de yaşadım bu sorunu.
FreeSync açıkmı bilmiyorum ama muhtemelen açıktır. Eve gidince kontrol ederim.
AMD Software üzerinden ayarlara girip ekran seçeneği kısmından AMD FreeSync seçeneği açıksa devre dışı bırakıp tekrardan FIFA da AFK kalıp deneyin isterseniz bakalım olacak mı?
Arkadaşlar 2 gün önce Lenovo Ideapad 3 82K200JTTx model bir laptop aldım. Ve bugün yaklaşık aralıksız 3 saat bu laptopta FIFA 22 oynadım. Oyun sırasında işlemci 90 derece civarındaydı. Oyunu kapattıktan sonra ise ekranın arkasında silik bir şekilde oyunun görüntüsünü gördüm. Yani ghost screen le karşılaştım. Laptopu yeniden başlattım olmadı. Ardından bir daha kapatıp soğumasını bekleyip bir daha açtım ama yine olmadı. Bunu nasıl çözebilirim?
Ekran sürücülerini silip bir daha kurmak işe yarar mı? Konuya hakim olan arkadaşlar yardımcı olun.

Ürünün linki.

Aynı model bende de var ve sadece Fifa'da yarım saat afk kaldıktan sonra çıkıyor ve belli bir süre sonra bu ghost screen gidiyor. Sen garantiye verdin mi ne dediler?

Aynı model bende de var ve sadece FIFA'da yarım saat AFK kaldıktan sonra çıkıyor ve belli bir süre sonra bu ghost screen gidiyor. Sen garantiye verdin mi ne dediler?

Hocam bende ROG G733QS var ve bende de FIFA 22 de bugün başıma geldi. Oyunda FreeSync açık olunca ekran titreme sorunu vardı bende bir yere gittim 30 dk FIFA kriyer mod menüsünde açık kaldı ve geldiğimde izi kalmıştı. Bende 20 dk farklı şeyler izledim vs bayağı azaldı ve tekrar denemek için 30 dk bıraktım tekrar oldu. Şimdi bunu da geçirip farklı bir oyunun menüsünde 30 dk sabit bırakıp deneyeceğim bakalım sadece FIFA da mı oluyor yoksa hepsinde mi?

Hocam bende ROG G733QS var ve bende de FIFA 22 de bugün başıma geldi. Oyunda FreeSync açık olunca ekran titreme sorunu vardı bende bir yere gittim 30 dk FIFA kriyer mod menüsünde açık kaldı ve geldiğimde izi kalmıştı. Bende 20 dk farklı şeyler izledim vs bayağı azaldı ve tekrar denemek için 30 dk bıraktım tekrar oldu. Şimdi bunu da geçirip farklı bir oyunun menüsünde 30 dk sabit bırakıp deneyeceğim bakalım sadece FIFA da mı oluyor yoksa hepsinde mi?
Hocam denedin mi. Sonuç nedir?

Hocam denedin mi. Sonuç nedir?
Hocam farklı bir oyunda denedim olmamıştı. Fakat daha sonra bir şey aklıma takıldı, benim kullandığım laptopda FreeSync açıktı ve bazı oyunlarda arada bir titreme yapıyordu ve FreeSync kapatınca sorun olmuyordu. Bu FIFA da menülerde
daha çok oluyordu bende acaba bundan dolayı mı diye test etmek istedim ve FreeSync kapatarak 40 dakika menüde sabit ekranda bıraktım ve 40 dakika sonunda herhangi bir sorun olmadı. Bugün FIFA ve WWE 2K22 de tekrar denedim FreeSync kapalı şekilde yine bir sorun yoktu. Ben ekran titremesinden dolayı ışıklar azalıp artıyordu bence bu yüzden iz bırakıyor diye düşündüm. Zaten ekranım OLED olmadığı için oluşan Burn in kalıcı değildi belli bir zaman sonra geçiyor. Sizde de FreeSync özelliği açık mı ve bazen oyunlarda titreme yapıyor mu? Bu arada bu titreme yazılımdan dolayı, AMD Softwareden kaynaklıymış ve ben tamamen kapattım FreeSync özelliğini.

Hocam farklı bir oyunda denedim olmamıştı. Fakat daha sonra bir şey aklıma takıldı, benim kullandığım laptopda FreeSync açıktı ve bazı oyunlarda arada bir titreme yapıyordu ve FreeSync kapatınca sorun olmuyordu. Bu FIFA da menülerde
daha çok oluyordu bende acaba bundan dolayı mı diye test etmek istedim ve FreeSync kapatarak 40 dakika menüde sabit ekranda bıraktım ve 40 dakika sonunda herhangi bir sorun olmadı. Bugün FIFA ve WWE 2K22 de tekrar denedim FreeSync kapalı şekilde yine bir sorun yoktu. Ben ekran titremesinden dolayı ışıklar azalıp artıyordu bence bu yüzden iz bırakıyor diye düşündüm. Zaten ekranım OLED olmadığı için oluşan Burn in kalıcı değildi belli bir zaman sonra geçiyor. Sizde de FreeSync özelliği açık mı ve bazen oyunlarda titreme yapıyor mu? Bu arada bu titreme yazılımdan dolayı, AMD Softwareden kaynaklıymış ve ben tamamen kapattım FreeSync özelliğini.

Birde ben daha önce 4-5 saat masaüstünde sabit şekilde bıraktım hiç bir sorun olmadı hatta daha fazla da olabilir gece oyun indirmek için açık bırakmıştım. O zamanlarda FreeSync açıktı fakat oyun dışında ekran titreme olayı hiç olmuyordu. Ben bu yüzden dolayı olduğuna kanaat getirdim.

Son düzenleme:
Hocam farklı bir oyunda denedim olmamıştı. Fakat daha sonra bir şey aklıma takıldı, benim kullandığım laptopta FreeSync açıktı ve bazı oyunlarda arada bir titreme yapıyordu ve FreeSync kapatınca sorun olmuyordu. Bu FIFA da menülerde.
Daha çok oluyordu bende acaba bundan dolayı mı diye test etmek istedim ve FreeSync kapatarak 40 dakika menüde sabit ekranda bıraktım ve 40 dakika sonunda herhangi bir sorun olmadı. Bugün FIFA ve WWE 2K22 de tekrar denedim FreeSync kapalı şekilde yine bir sorun yoktu. Ben ekran titremesinden dolayı ışıklar azalıp artıyordu bence bu yüzden iz bırakıyor diye düşündüm. Zaten ekranım OLED olmadığı için oluşan burn in kalıcı değildi belli bir zaman sonra geçiyor. Sizde de FreeSync özelliği açık mı ve bazen oyunlarda titreme yapıyor mu? Bu arada bu titreme yazılımdan dolayı, AMD softwareden kaynaklıymış ve ben tamamen kapattım FreeSync özelliğini.

Bir de ben daha önce 4-5 saat masaüstünde sabit şekilde bıraktım hiçbir sorun olmadı hatta daha fazla da olabilir gece oyun indirmek için açık bırakmıştım. O zamanlarda FreeSync açıktı fakat oyun dışında ekran titreme olayı hiç olmuyordu. Ben bu yüzden dolayı olduğuna kanaat getirdim.

Ben de birçok oyunda denedim hiçbir sorun olmadı sadece FIFA 22'de yaşadım bu sorunu.
FreeSync açıkmı bilmiyorum ama muhtemelen açıktır. Eve gidince kontrol ederim.

Yeni konular

Geri
Yukarı