Lenovo Ideapad 3 82K200KT0X oyun performansı normal mi?

En yüksek ayarlada AC hocam. Oynarken Combatta oyun dondu.

Dosya Ekleri

• 74F21445-128D-47DD-A088-F0D06131A483.jpeg
    74F21445-128D-47DD-A088-F0D06131A483.jpeg
    185 KB · Görüntüleme: 47
Sizde de TDP değerini sabıtlıyor galiba normalde 90W o kart ama 70W cekıyor 97 kullanımda, forumdan bırınınde benzer 65'te sabitlenmisti daha dun vantageden performansa alarak cözmüştü.

Neden ekran kartı düşük watt çekiyor. Vantageden performans moduna alın. Yada Fn+Q kombinasyonuyla performans moduna alın. Windows güç seçeneklerinden en iyi performans moduna alın. Yine windows arama kısmına " Mobilty Center" aratarak Mobility Center üzerinden Yüksek Performans modu seçili olarak deneyin.
Not: Mobility center üzerinden yüksek performansa alırsan işlemci sürekli yüksek hızlarda çalışacağı için günlük kullanımda fan sürekli çalışır. Oyun dışındaki kullanımda dengeli moda alın.

Denilen her şeyi yapıp tekrar en yüksek ayarlarda AC ye giriyorum. Çok teşekkür ederim yardımlarınız için bu arada umarım çözülür

Merhaba, dedikleriniz hepsini yaptım ancak %98 den ileriye gitmedi kullanımı

İade etmeli miyim sizce ?

Son düzenleme:
Denilen her şeyi yapıp tekrar en yüksek ayarlarda AC ye giriyorum. Çok teşekkür ederim yardımlarınız için bu arada umarım çözülür

Merhaba, dedikleriniz hepsini yaptım ancak %98 den ileriye gitmedi kullanımı
GPU TDP değeri kaç civarlarında dolaşıyor. Yüksek performans modunda 85-90 W arasında olması gerekiyor (Ama tabi bu durum ekran kartına yüklenen oyunlarda böyle). Ekran kartının %98 olması normal bir durum gibi geldi bana. Ama TDP değeri yüksek sistem gerektiren oyunlarda 70W civarında takılıyorsa bir sıkıntı olabilir.
Lenovo'nun driver sayfasındaki Enerji Yönetimi gibi sürücülerin elle yüklenmesi de denenebilir.

Hocam TeamViewer üzerinden bakmak ister misiniz ?

Aynı sorunu yaşayan arkadaşlar var ise ve yazarsa çok mutlu olurum

GPU TDP değeri kaç civarlarında dolaşıyor. Yüksek performans modunda 85-90 W arasında olması gerekiyor (Ama tabi bu durum ekran kartına yüklenen oyunlarda böyle). Ekran kartının %98 olması normal bir durum gibi geldi bana. Ama TDP değeri yüksek sistem gerektiren oyunlarda 70W civarında takılıyorsa bir sıkıntı olabilir.
Lenovo'nun driver sayfasındaki Enerji Yönetimi gibi sürücülerin elle yüklenmesi de denenebilir

85w-90w görmedi hocam oyun içi takip ettiğimde

Son düzenleme:
İade edip de hp omen almaya değmez bence. Sorunun yazılımsal olduğu aşikar. Bios updateler ile çözülür en kötü bence.

İade edip de hp omen almaya değmez bence. Sorunun yazılımsal olduğu aşikar. Bios updateler ile çözülür en kötü bence.
Lenovo Vantage ile bios güncelleme kontrolünü yaptım en güncel sürümde olduğumu söylüyor

Değerler sizce normal mi ?

Geri
Yukarı