Lenovo Ideapad 3 bobin vızıltısı ve performans düşüşü

gutibey

Picopat
Yer
Almería, İspanya
Merhaba, 5 aydır bu cihazı kullanıyorum. Her ay bir sorun bitti diğer bir sorun başladı. Bu ay ki sorunlarım ise bobin vızıltısının artması ve performansın düşmesi. Bobin vızıltısı konusuna değineyim, laptopu 2 kere servise gönderdim. 2. gönderişimden sonra bu vızıltı daha da dikkatimi çekmeye başladı. Hani öyle çok şiddetli bir ses yok ancak insanı hafif rahatsız eden ve içine kurt düşüren bir ses. Performans düşüşü ise ben aktif olarak CS:GO ve FIFA 22 oynayan birisiyim. CS:GO'da en yüksek ayarlarda drop yemeyen ve 100 FPS'in altına düşmeyen cihaz, şimdi 120-130 bile zor görüyor ve ara sıra hafif bir drop giriyor. FIFA 22'de ise hiç drop girmeyen oyunda şimdi menüde drop giriyor. ( maç içinde neredeyse hiç drop girmedi nedense) bu bobin vızıltısını azaltmak ve performansı arttırmak için ne yapabilirim sizce?

Merhaba, 5 aydır bu cihazı kullanıyorum. Her ay bir sorun bitti diğer bir sorun başladı. Bu ay ki sorunlarım ise bobin vızıltısının artması ve performansın düşmesi. Bobin vızıltısı konusuna değineyim, laptopu 2 kere servise gönderdim. 2. gönderişimden sonra bu vızıltı daha da dikkatimi çekmeye başladı. Hani öyle çok şiddetli bir ses yok ancak insanı hafif rahatsız eden ve içine kurt düşüren bir ses. Performans düşüşü ise ben aktif olarak CS:GO ve FIFA 22 oynayan birisiyim. CS:GO'da en yüksek ayarlarda drop yemeyen ve 100 FPS'in altına düşmeyen cihaz, şimdi 120-130 bile zor görüyor ve ara sıra hafif bir drop giriyor. FIFA 22'de ise hiç drop girmeyen oyunda şimdi menüde drop giriyor. ( maç içinde neredeyse hiç drop girmedi nedense) bu bobin vızıltısını azaltmak ve performansı arttırmak için ne yapabilirim sizce?
Fanları temizlet ve termal macun yenilet bende lenovo ideapad gaming 3 gtx 1650 ryzen 5 5600hlı modeli var 16 gb yaptım rami 4 ay oldu alalı fakat termal macun kurumuş herhalde önceye göre sıcaklı değerleri artmaya başladı fakat ben cs yi düşük ayarlarda oynuyorum 300fps alıyorum hatta spawn yerinde basede işte 350 400 alıyorum sideye girince 270-300 arası bende herhangi bir performans sıkıntısı yok fakat termal macunla fanları temizletmeni öneririm.

100.

100 FPS'nin altına düşmeyen cihaz 130 FPS anca görüyor biraz değişik bir cümle olmuş hocam.

Fanları temizlet ve termal macun yenilet bende Lenovo Ideapad Gaming 3 GTX 1650 Ryzen 5 5600HLI modeli var 16 GB yaptım RAM'i 4 ay oldu alalı fakat termal macun kurumuş herhalde önceye göre sıcaklı değerleri artmaya başladı fakat ben CS'yi düşük ayarlarda oynuyorum 300FPS alıyorum hatta spawn yerinde basede işte 350 400 alıyorum sideye girince 270-300 arası bende herhangi bir performans sıkıntısı yok fakat termal macunla fanları temizletmeni öneririm.

Sıcaklıkla alakalı bir problemim yok ben düşükte bile 200 görmüyorum.

100.

100 FPS'nin altına düşmeyen cihaz 130 FPS anca görüyor biraz değişik bir cümle olmuş hocam.

Hocam yani 130 gibi FPS'leri rahatlıkla gören makine şimdi o FPS değerlerini görse şükrediyorum.

@messinicocugu @SEMIKAANCAKIR @merteknn @Radeon RX 5500M

Geri
Yukarı