Lenovo ideapad 300 Oyunlarda Kasma Sorunu

Lyon

Kilopat
Daha fazla  
Merhaba arkadaşlar, dün hem oyun oynamak hem gündelik işler amacyla LENOVO İDEPAD 300 dizüstü bilgisayarini aldım. Tasarımı gayet hoş özellikleri de uygun gelmişti bana, sadece Assasins Creed 2'yi deneme fırsatım oldu. Özelliklerini en yükseğe çıkarsam da hep ayni yerlerde takılıyor kasıyor, en düşükte de aynısı oluyor. FPS 25 30 arası gelip gidiyor en düşük ayarlarda da en yüksek ayarlarlarda da böyle bu. Bazen birden 14 15'e 3 2'ye falan iniyor cok kısa bir süre için sonra tekrar geliyor kendine. Driverdan diye düşündüm AMD'nin sitesinde buldugum tüm driverleri yükledim (ama amd nin bilgisayar programında sürücünüz güncel değil yeni sürüm var diyor indirip kurmama rağmen. ) Yardım ederseniz çok makbule geçer kırk yılın bası bir laptop aldım basıma bunlar geldi. Bir de sonradan ögrendim ki çfit ekran kartlıymış sizce hangisi daha iyidir birisi intel hd graphics 520 digeri AMD Radeon R5 M330.

Laptobun özellikleri ( İşlemcim turbo ile 2.8 ghz e ulaşabiliyor. )
Ekran kartı : AMD Radeon R5 M330 2 GB.

2.png
3.png

Son düzenleyen: Moderatör:
AMD Radeon R5 M330 Dahili Intel Grafiklerine göre daha iyidir fakat önerim amd nin sitesindeki driverları değil üreticinizin(Lenovo) size sağladığı driverları kurmak. Switchable Graphics bazen uyumlu olmayabiliyor başka driverlarla. Display Driver Uninstallerla ilk önce AMD sonra Intel driverınızı sırası ile kaldırın. Windows Update i kapatmayı unutmayın otomatik driver yüklememesi için. Sonra Lenovo nun size sağladığı en son driverları Intel ve AMD olarak yükleyin. AMD Catalyst Control Centerdan değiştirilebilir grafiklerden oyunu Yüksek Performanslı GPU da çalıştırın sorununuz düzelecektir.

Uyarı! Bu konu 8 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı