Çözüldü Lenovo Ideapad 320-15 ıkb SSD tavsiyesi

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

S1Lver

Hectopat
Makaleler
1
Arkadaşlar benim harddisk çok yavaşladı gibi geldi CS:GO oynarken mape 5-10 dakikada girmeye başladı inanmayacaksınız, SSD almaya karar verdim ama laptopuma hangi SSD alacağımı bilmiyorum SATA falan bir şeyler var onlardan anlamıyorum Lenovo Ideapad 320-15 ıkb (laptopumun modeli) eğer uyuyorsa şu SSD'yi alabiliyor muyum? 120 GB JAMES DONKEY JD120 2.5" 560-440 MB/s SSD Disk

Çözüm
SATA tipi SSD'lere bakın. Marka olarak da başta Samsung, Corsair, Kingston, Toshiba bakın. Eğer kızaksız kullanacaksanız 120 GB sizi çok kısıtlayacaktır. Tavsiyem CD-ROM kısmına nasıl HDD takılır tarzı bir araştırma yapmanız konusunda. Bolca kaynağı var.
Merhaba, SATA 3 SSD modellerinden herhangi birisini alıp bilgisayarınıza takabilirsiniz. Fakat forumda gördüğüm kadarıyla James Donkey ürünleri genellikle sorunlu çıkıyor, ondan dolayı eğer bütçeniz varsa farklı markalara yönelmenizi tavsiye ederim.

SATA tipi SSD'lere bakın. Marka olarak da başta Samsung, Corsair, Kingston, Toshiba bakın. Eğer kızaksız kullanacaksanız 120 GB sizi çok kısıtlayacaktır. Tavsiyem CD-ROM kısmına nasıl HDD takılır tarzı bir araştırma yapmanız konusunda. Bolca kaynağı var.

Çözüm
evet biliyorum, şu anki hdd çalışıyor ve 1tb. yani herhalde 1tb harddisk için cd-rom'u feda etmek fazlasıyla değer, ama diğer bir sorun ise ssdye nasıl windows kuracağım ve hddki windowsu nasıl sileceğim, klonlama gibi şeyler vardı ama bilmiyorum işte.
Merhaba, SATA 3 SSD modellerinden herhangi birisini alıp bilgisayarınıza takabilirsiniz. Fakat forumda gördüğüm kadarıyla James Donkey ürünleri genellikle sorunlu çıkıyor, ondan dolayı eğer bütçeniz varsa farklı markalara yönelmenizi tavsiye ederim.
laptopumun sata 3 olduğunu nerden anladınız?

1590571082095.png

Sata type sata-III diyor, oradan anladım bende şimdi sata 3 desteklediğini, https://www.hepsiburada.com/kingsto...00s37-120g-p-HBV0000044VKH?magaza=Hepsiburada galiba bunu tercih edeceğim yanında 1tb harddiskimide takarım
Tüm yardımcı olan herkeze teşekkür ederim, iyiki varsınız.
Ben kendi derdimi hallettim şimdi benim derdimi yaşayanlara yardım edeyim.
Eğer yeni bir SSD'ye geçmek istiyorsanız fakat hangi SSD'ye geçeceğinizi bilmiyorsanız yardım etmeye çalışacağım. Öncelikle SSD'iniz kaç GB olacak, eğer kaç GB alacağınızı bilmiyorsanız bilgisayarı nasıl kullanacağınız önemli, eğer gündelik olarak kullanacaksanız internette gezmek ve 2-3 tane gerekli bir program kullanacaksanız 120 GB bir SSD öneririm. 2. olarak oyun oynayacaksanız SSD'niz biraz daha yüksek boyutlu olmalı 240 GB gibi. 3. olarak oyun oynamak video hazırlamak ve daha çok iş için SSD'istiyorsanız 480 GB ve üstü SSD öneririm. Bonus: Eğer bütçeniz yoksa ve halihazırda çalışan bir harddiskiniz varsa CD-ROM'unuzu feda edip yer kazanabilirsiniz bunu internette araştırıp daha detaylı olarak bulabilirsiniz. SATA meselesine gelirsek, bilgisiyarınız sata kaç desteklediğini öğrenmek için bazı sistem özelliklerini gösteren program kullanabilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı