Lenovo Ideapad 320-15IKB BIOS Update

Vasıfsız Üye

Picopat
Daha fazla  
İyi günler herkese. 320-15ıkb 81 BT model bilgisayara RAM ve SSD aldım. BIOS sürümünü güncelleyeceğim ve Secure Boot devre dışı bir sorun olur mu?

Problem çıkarır mı diye düşünmüştüm Secure Boot kapalı ondan. Modelini biliyorum dosyayı ona göre indirsem sorun olur mu? Seri numarası ile girdim. Dediginiz gibi yapmak daha iyi olacak.

Son düzenleme:
Olmaz, dediğim gibi seri numaranızı girdikten sonra gösterilen BIOS dosyanızı indirip kurabilirsiniz.

Bilgisayarın kutusundan bakıp seri numarasını girdim. Şimdi indireceğim. Şarj cihazı hariç güncelleme başlamadan önce diğer bağlı donanım USB, lan vs çıkaracağım.

Bilgisayarın kutusundan bakıp seri numarasını girdim. Şimdi indireceğim. Şarj cihazı hariç güncelleme başlamadan önce diğer bağlı donanım USB, lan vs çıkaracağım.

Aslında şarj cihazının takılı olması haricinde diğerlerine gerek yok, tabii bir sıkıntı olmaması açısından dediğiniz doğru. Ben güncelledikten sonra bir kez mavi ekran yemiştim fakat sonra tekrar etmedi, sebebini bilmiyorum.

Zaten upgrade yapacağım için güncelliyorum BIOS aslında.

RAM aldım 8 GB 16 GB yapacağım.

Yalnız bu seride 1 RAM slotunu yükseltmeye açık bırakmışlar, yani sistemde şu an 8 GB RAM varsa 4 GB anakartla lehimli iken diğer 4 GB'ı 8 GB'ya da 16 GB'a yükseltebilirsiniz. Bu durumda anakart maksimum 20GB RAM destekliyor. Tabii en sağlıklısı arka kapağı açıp sizin bakmanız.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için çerezleri kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…