Lenovo Ideapad 320-15IKB BIOS Update

BIOS Update yaptım. Logo ekranında gidip geldi. Şimdi Windows'un açılmasını bekliyorum. Windows şifremi girdim. Hoş geldinizden sonra bakalım ne olacak.

Yalnız bu seride 1 RAM slotunu yükseltmeye açık bırakmışlar, yani sistemde şu an 8 GB RAM varsa 4 GB anakartla lehimli iken diğer 4 GB'ı 8 GB'ya da 16 GB'a yükseltebilirsiniz. Bu durumda anakart maksimum 20GB RAM destekliyor. Tabii en sağlıklısı arka kapağı açıp sizin bakmanız.

CPU-Z kısmında slot 2 boş olarak gözüküyordu ama. YouTube üzerinden baktığımda videolarda ekleniyordu olmazsa iade edeceğim.

CPU-Z kısmında slot 2 boş olarak gözüküyordu ama. YouTube üzerinden baktığımda videolarda ekleniyordu olmazsa iade edeceğim.

Bende de öyle ve ben arkasını SSD takmak için açtığımda gerçekten de lehimli olduğunu gördüm, yani yükseltmeye açık olan sadece 1 slot vardı.

8 GB RAM mevcut. 8 GB daha alıp toplam 16 GB RAM olmuş olacak.
Yalnız bu seride 1 RAM slotunu yükseltmeye açık bırakmışlar, yani sistemde şu an 8 GB RAM varsa 4 GB anakartla lehimli iken diğer 4 GB'ı 8 GB'ya da 16 GB'a yükseltebilirsiniz. Bu durumda anakart maksimum 20GB RAM destekliyor. Tabii en sağlıklısı arka kapağı açıp sizin bakmanız.
Arka kapağı açıp bakmalısınız öyleyse.

Son düzenleme:
Hocam baktım tek galiba bir tanesi takılı idi. Ama altında boşluk var gibiydi ama diğer RAM alt boşluklu yere girmiyordu.

O zaman dediğim gibi, takılı olan RAM'i çıkarıp yeni RAM'i takacaksınız. Yani toplamda 12 GB RAM'iniz olmuş olacak.

Içinde tek 1 tane RAM vardı ve onu çıkarıp yerine diğer RAM'i taktım ama sonra orijinal RAM takılamıyordu.

Evet, işte onu diyorum, tek slotu kullanabiliyorsunuz. Taktığınız 8 GB RAM'e ek anakarta lehimli 4 GB RAM takılı zaten.

Geri
Yukarı