Lenovo Ideapad 320-15IKB BIOS Update

Vasıfsız Üye

Picopat
Daha fazla  
İyi günler herkese. 320-15ıkb 81 BT model bilgisayara RAM ve SSD aldım. BIOS sürümünü güncelleyeceğim ve Secure Boot devre dışı bir sorun olur mu?

Ekran Alıntısı4.JPG

Bilgisayarınızın altındaki seri numaranızı girdikten sonra filtrelerden BIOS'u seçip bu ekrana gelmeniz gerek. laptops and netbooks :: 300 series :: 320 15ikb :: 80xl :: 80xl006ptx :: pf0r90g5 - Lenovo Support TR bu sayfa benim bilgisayarımın seri numarası ile açıldı, siz kendi seri numaranızı girin.

Ne gibi bir sorun olur mu? Olmaz.

Problem çıkarır mı diye düşünmüştüm Secure Boot kapalı ondan. Modelini biliyorum dosyayı ona göre indirsem sorun olur mu? Seri numarası ile girdim. Dediginiz gibi yapmak daha iyi olacak.

Son düzenleme:
Bilgisayarın kutusundan bakıp seri numarasını girdim. Şimdi indireceğim. Şarj cihazı hariç güncelleme başlamadan önce diğer bağlı donanım USB, lan vs çıkaracağım.

Aslında şarj cihazının takılı olması haricinde diğerlerine gerek yok, tabii bir sıkıntı olmaması açısından dediğiniz doğru. Ben güncelledikten sonra bir kez mavi ekran yemiştim fakat sonra tekrar etmedi, sebebini bilmiyorum.

Aslında şarj cihazının takılı olması haricinde diğerlerine gerek yok, tabii bir sıkıntı olmaması açısından dediğiniz doğru. Ben güncelledikten sonra bir kez mavi ekran yemiştim fakat sonra tekrar etmedi, sebebini bilmiyorum.

Zaten upgrade yapacağım için güncelliyorum BIOS aslında.

RAM aldım 8 GB 16 GB yapacağım.

Yalnız bu seride 1 RAM slotunu yükseltmeye açık bırakmışlar, yani sistemde şu an 8 GB RAM varsa 4 GB anakartla lehimli iken diğer 4 GB'ı 8 GB'ya da 16 GB'a yükseltebilirsiniz. Bu durumda anakart maksimum 20GB RAM destekliyor. Tabii en sağlıklısı arka kapağı açıp sizin bakmanız.

Geri
Yukarı