Lenovo Ideapad 320-15ISK için RAM önerisi

Bütçe
350-400
RAM çabuk bozulan bir bileşen olmuyor herhalde, marka fark etmez hocam bence. Ama bir tık daha bilindik marka alayım, içim rahat olsun. :D teşekkürler.

Evet fark ediyor. Longline gibi kalitesiz bellek almayın hocam. Çip arızası, voltaj sorunları karşılaşanlar gördüm bu bellekde. Ve içerisinde ki çipin kalitesi çok önemli. Crucial'da Micron marka çok kaliteki çipler var. Ama Longline'ın içinde ki çip belli bile değil. Adı bile anılmıyor o derece kötü.

Evet fark ediyor. Longline gibi kalitesiz bellek almayın hocam. Çip arızası, voltaj sorunları karşılaşanlar gördüm bu bellekde. Ve içerisinde ki çipin kalitesi çok önemli. Crucial'da Micron marka çok kaliteki çipler var. Ama Longline'ın içinde ki çip belli bile değil. Adı bile anılmıyor o derece kötü.

Teşekkürler cevabınız için. Daha iyi markada RAM almaya karar verdim. Sizin link attığınız ürün bütçemi bir tık aştı, peki şunu alsam olur mu?

Kingston marka RAM'i gözünüz kapalı alabilirsiniz hocam. Ben yoğunluğumdan dolayı tam ürünleri tam inceleyememiştim. (Lenovo ile en uyumlu çalışan bellekler Kingston belleklerdir.

Kingston marka RAM'i gözünüz kapalı alabilirsiniz hocam. Ben yoğunluğumdan dolayı tam ürünleri tam inceleyememiştim. (Lenovo ile en uyumlu çalışan bellekler Kingston belleklerdir.

Hocam çok teşekkürler tüm cevaplarınız için. Bu RAM'i almaya karar verdim. İyi günler.

Hayırlı olsun hocam. Umarım herhangi bir sorunla karşılaşmazsınız.

Hocam tekrardan merhaba. Bu linkteki RAM uymadı galiba. Ekrana görüntü gelmemesine sebep oldu. Şu an Windows'a temiz kurulum yapıyorum. Yaptıktan sonra tekrar deneyeyim mi sizce, yoksa tekrar aynı sorunu mu yaşarım?

Düzenleme: Tüm Windows ve sürücü güncelleştirmelerinden sonra RAM'i tekrar takınca sorunsuz çalıştı.

Geri
Yukarı