Lenovo IdeaPad 320 81BT001GTX SSD Tavsiyesi

elfy

Decapat
Daha fazla  
Merhaba arkadaşlar.

SSD konusunda pek bilgim yok, bu yüzden sormak istedim. IdeaPad 320 81BT001GTX model Lenovo bilgisayarıma SSD taktırmam gerekiyor. Öneride bulunabilir misiniz?

Kullandığım programlar: Adobe Premiere, After Effects, Autodesk Maya. Bunları daha rahat kullanabilmek istiyorum. Şu an aşırı kasıyor ve ses çıkartıyor.

Son düzenleyen: Moderatör:
SSD için bütçeniz ne kadar? Aşırı ses çıkartıyorsa bilgisayarınız çok ısınıyordur. Termal macun alıp tozlarını temizleyip macun sürmeniz şart. Gerçi yeni bir bilgisayar, böyle bir sorun bu kadar kısa sürede yapmamalı.

SSD için bütçeniz ne kadar? Aşırı ses çıkartıyorsa bilgisayarınız çok ısınıyordur. Termal macun alıp tozlarını temizleyip macun sürmeniz şart. Gerçi yeni bir bilgisayar, böyle bir sorun bu kadar kısa sürede yapmamalı.
Max. 800 TL bir bütçem var. Bekleyip biraz daha arttırabilirim belki bütçemi. Ama bu programları rahatça kullanabilmek istiyorum.

Cihazın garantisi varsa bu işlemden sonra garanti dışı kalır. Lenovo DVD Rom çıkarılıp SSD veya HDD takılmasına izin vermiyor. Müşteri hizmetlerini arayıp konu hakkında detaylı bilgi alabilirsiniz.

Samsung SSD 860 EVO SATA III 2.5 inç 500GB MZ-76E500BW Samsung | Trendyol

Şu an indirimde 549 TL. 500 GB SSD'ler arasında en iyilerinden bir tanesi. Bütçeniz 1 TB'a çıkmaya yetmiyor o yüzden bu fiyata bu SSD'yı almak en mantıklısı.

Daha sonra da HDD Caddy alıp DVD sürücünüzü iptal ederek oraya halihazırda Harddiskinizi takabilirsiniz.
Sanırım SSD'yi de DVD sürücüsünün olduğu yere takabiliyorlar. Hard diski çıkartmadan bu şekilde yaptırabilir miyim sizce?

@Pitbull haklı. Depolama alanı yetmezse dediğimi yaparsınız.

Onun dışında SSD'yi bilgisyarın ana depolama portuna takmanız daha sağlıklı olur. Lakin size önerdiğim SSD'yi kaçırmayın.

@Mert dediğin SSD'yi aldım, teşekkür ederim. Bilgisayarında garantisini bozmamak için SATA to USB tarzı bir dönüştürücü kullansam mı diye düşünmeye başladım. Nasıl olur?

@Mert dediğin SSD'yi aldım, teşekkür ederim. Bilgisayarında garantisini bozmamak için SATA to USB tarzı bir dönüştürücü kullansam mı diye düşünmeye başladım. Nasıl olur?
Mantıklı, lakin HDD için bahsediyorsan öyle.

SSD'yi her halükarda bilgisayara tak. Disk değişimi garantiyi bozmaz. Çıkan HDD'yi de bir tane USB 3.0 harici HDD kutusu alıp değerlendir. USB 2.0 kutu da alabilirsin ama HDD çok yavaş olur.

SSD'yi taktırdım, HDD'yi de DVD room kısmına taktırdım. Şuan bilgisayarım gayet hızlı ve programlarda çalışma kalitem de arttı. Teşekkür ederim.

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı