Lenovo Ideapad 320 laptop oyundayken adaptörü çıkartınca ekran gidiyor

• Konuyu başlatan Leca
  • Başlangıç Tarihi
  • Mesaj 2
  • Görüntüleme 429

Leca

Decapat
Merhaba.

Laptop kullanıyorum, eskiden böyle bir sıkıntı yaşamazdım hangi oyuna girersem gireyim adaptörü çıkartınca ekranım siyah oluyor ama bilgisayar hala açık şekilde duruyor. Bilgisayarı tekrar kapatıp açmadan bu sorun geçmiyor. Adaptör takılıyken bir sıkıntı olmuyor ama çıkartınca ekran gidiyor. Bu sorun bataryayla mı alakalıdır veya BIOS'um güncel olmadığı için olabilir mi? Oyun oynamadığım zaman adaptörü çıkarttığımda bir sıkıntı olmuyor.

Sisemim şu şekilde.

İşlemci: Intel Core i5-8250U

Ekran kartı: NVIDIA GeForce MX150 (2 GB GDDR5)

RAM: 8 GB (Dual Channel) 2133 MHz.

Lenovo Ideapad 320 15ikb.

Son düzenleyen: Moderatör:
Dostum güç seçeneklerinle yada ekran kartının güç seçenekleriyle alakalı olabilir mi? Sanki bana laptop enerjiyi pilden tüketmeye başlayınca oyundayken ekranı kapatmaya programlı gibi geldi.

İlk önce güç tüketimindeki "Pilde" yazan kısımdaki ayarları kontrol etmelisin.
Daha sonra Nvidia Denetim Masasındaki pil ile alakalı ayarları kontrol etmelisin.

Dostum güç seçeneklerinle yada ekran kartının güç seçenekleriyle alakalı olabilir mi? Sanki bana laptop enerjiyi pilden tüketmeye başlayınca oyundayken ekranı kapatmaya programlı gibi geldi.

İlk önce güç tüketimindeki "Pilde" yazan kısımdaki ayarları kontrol etmelisin.
Daha sonra Nvidia Denetim Masasındaki pil ile alakalı ayarları kontrol etmelisin.
Gün içerisinde deneyeceğim. Teşekkürler. Zaten benim laptopum pilde çalışırken çok çabuk tükeniyor ve ekran kapanmadan önce oyunda gözle görülür bi FPS düşüşü oluyor. Sanırsam bilgisayar adaptörü çıkartınca kendini güç tasarrufu moduna alıyor veya entegre ekran kartını devreye sokmaya çalışıyor.

Geri
Yukarı