Lenovo Ideapad 330-15IKB RAM yükseltme

mrshayber

Hectopat
Merhabalar,

Lenovo Ideapad 330-15ıkb markalı ve 81DE0054TX. Model numaralı dizüstü bilgisayarın RAM belleğini yükseltmek istiyorum. Laptopta 4 GB lehimli bir RAM var, bunun haricinde laptopta 1 adet SO-DIMM RAM slotu var. Şu an ayrı 1 SO-DIMM slotta 4 GB RAM var. Benim bildiğim 16 GB kadar yükseltilebiliyor ve toplam 20 GB bir belleğe sahip olunabiliyor.

Laptopa ait bilgiler: IdeaPad,ideapad 330-15IKB,Model:81DE0054TX

Internette RAM yükseltme seçeneklerine veyahut çeşitli yabancı video uygulamalara baktığımda, resmi sitede ya da bazı satıcılarda 16 GB RAM için 2133 MHz destek ibaresi bulunurken neredeyse izlediğim tüm videolarda 2400 MHz'ya da 2666 MHz RAM monte ediliyor.

Bu konuda bir tecrübesi, önerrisi olan var mı? 1 slot SO-DIMM oradaki RAM söküp oraya 16 GB alacağım, marka model ülkemizde temin edebileceğim var ise paylaşıp önerirseniz mutlu olurum.

Ben kendimce bazı seçenekler buldum ama dediğim gibi, 2400MHz-2666MHz mevzusuna karar veremedim.

Not: bu arada laptop, Lenovo için desteklediği 2133 MHz iken 4 GB lehimli RAM yanında 4 GB da boş slotta aslında RAM var ve CPU-Z'de 2666 MHz gösteriyor. Sıfır aldık laptopu, kendileri bile 2133 MHz olayına uymamışlar sanki.

RAM seçenekleri derlediğim:

Son düzenleyen: Moderatör:

Yeni konular

Geri
Yukarı