Çözüldü Lenovo Ideapad 330 15KIB laptop açılmıyor

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

kjwNN

Femtopat
Herkese merhaba. Laptopumun güç tuşuna basınca sistem canı istediğinde açılıyor istemediğinde açılmıyor. Ben de açılmadığı zaman güç tuşuna basılı tutarken prize takarak açıyorum öyle açılıyor. Bazen öyle de açılmıyor o zaman da fişten çekip güç tuşuna 1 2 dakika basılı tutup tekrar basılı tutarak fişe takınca açılıyor nedeni ne? Hatta bazen 1 gün ne yapsam açılmıyor ertesi gün açılıyor.

Sistem: Lenovo Ideapad 330 15IKB

İşlemci = i5 8250U.
Ekran kartı = AMD Radeon 530 & UHD 620.
RAM = 4x2 DDR4 RAM.
Disk = 1TB HDD (marka=?).
Anakart =?
Power Supply =?

Bataryayı söktüm bu arada yaklaşık 6 aydır sökük şekilde kullanıyorum 1 ay önce bu sorun baş gösterdi.

Son düzenleme:
Çözüm
Belki bataryayı söktüğünüzden kaynaklı arada temassızlık yapıyordur güç girişi şarj aletinde bozuk olabilir.

Şarj aleti sağlam başka cihazda denedim. Ayrıyeten aynı değerlere sahip bir yan sanayi şarj aletini bahsettiğim bilgisayarda denedim o da olmadı. Batarya takılıyken bilgisayar 2 3 saatlik kullanım sonrası kapanıyor 7 8 saat sonra açılabiliyordu. Bende kökten çıkararak çözdüm. Geçenlerde 1 hafta ne yaptıysam güç almadı. İçini açtım ve şarj soketinde 2 adet vida vardı onları söktüm. Soket tam çıkmadı fakat tam yerinde de değil gibi. Dışa doğru ittirdim kapağı kapattım ve açılabiliyor şu an bu durumda.
Herkese merhaba. Laptopumun güç tuşuna basınca sistem canı istediğinde açılıyor istemediğinde açılmıyor. Ben de açılmadığı zaman güç tuşuna basılı tutarken prize takarak açıyorum öyle açılıyor. Bazen öyle de açılmıyor o zaman da fişten çekip güç tuşuna 1 2 dakika basılı tutup tekrar basılı tutarak fişe takınca açılıyor nedeni ne? Hatta bazen 1 gün ne yapsam açılmıyor ertesi gün açılıyor.

Sistem: Lenovo Ideapad 330 15kib.

İşlemci = i5 8250U.
Ekran kartı = AMD Radeon 530 & UHD 620.
RAM = 4x2 DDR4 RAM.
Disk = 1TB HDD (marka=?).
Anakart =?
Power Supply =?

Bataryayı söktüm bu arada yaklaşık 6 aydır sökük şekilde kullanıyorum 1 ay önce bu sorun baş gösterdi.

Açılmıyor dediğin güç mü almıyor açılmadığı zaman yoksa ekran mı gelmiyor.

Hiçbir şekilde güç almıyor. Fan dönmüyor, klavyede Power tuşunda, caps ve NumLock tuşlarında aktif olduğun belirten noktalar var. Aktif olunca beyaz ışık yanıyor. O ışık ta çalışmıyor. Hiçbir olay yaşanmıyor.

Belki bataryayı söktüğünüzden kaynaklı arada temassızlık yapıyordur güç girişi şarj aletinde bozuk olabilir.

Şarj aleti sağlam başka cihazda denedim. Ayrıyeten aynı değerlere sahip bir yan sanayi şarj aletini bahsettiğim bilgisayarda denedim o da olmadı. Batarya takılıyken bilgisayar 2 3 saatlik kullanım sonrası kapanıyor 7 8 saat sonra açılabiliyordu. Bende kökten çıkararak çözdüm. Geçenlerde 1 hafta ne yaptıysam güç almadı. İçini açtım ve şarj soketinde 2 adet vida vardı onları söktüm. Soket tam çıkmadı fakat tam yerinde de değil gibi. Dışa doğru ittirdim kapağı kapattım ve açılabiliyor şu an bu durumda.

Son düzenleyen: Moderatör:
Çözüm

Dediğim gibi şarj soketinde temassızlık olabilir bir bilene yaptırtabilirsiniz.

Dediğim gibi şarj soketinde temassızlık olabilir bir bilene yaptırtabilirsiniz.
Yani bilgisayar 5 ya da 6 yıllık olması lazım. Yakın zamanda bir kasa almayı düşünüyorum fakat para denkleşiyor parçalar gene artıyor felan. O yüzden harcama yapmak pek istemiyorum. Aynı şekilde harici ekran kartındada sorun var. Driverini kurduktan 1.5 2 dakka sonra ekran donuyor ses donuyor ve böyle sabaha kadar gider yani. bilgisayar resette atmıyor kendine. Harddisk ölü. işlemci Throttlestop kullanmassam 0.7ghz üstüne çıkmıyor (1.80 temel) bu yüzden o işe girersem çıkması uzun sürer. Teşekkür ederim

Yani bilgisayar 5 ya da 6 yıllık olması lazım. Yakın zamanda bir kasa almayı düşünüyorum fakat para denkleşiyor parçalar gene artıyor falan. O yüzden harcama yapmak pek istemiyorum. Aynı şekilde harici ekran kartındada sorun var. Driverini kurduktan 1.5 2 dakika sonra ekran donuyor ses donuyor ve böyle sabaha kadar gider yani. Bilgisayar resette atmıyor kendine. Hard disk ölü. İşlemci ThrottleStop kullanmazsam 0.7GHz üstüne çıkmıyor (1.80 temel) bu yüzden o işe girersem çıkması uzun sürer. Teşekkür ederim.

Rica ederim.

Yeni konular

Geri
Yukarı