Çözüldü Lenovo Ideapad 330 klavyesi çalışmıyor

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

HolySchwibble

Centipat
Daha fazla  
Bilgisayara format attım sürücüleri indirdim güncellemelerde eksik bir şey yok diyor. Lenovo'nun sitesindeki bütün 8 adımı denedim hiçbiri işe yaramadı. Ancak USB ile klavye takınca takılan klavye çalışıyor laptoptaki çalışmıyor.

Çözüm
Bilgisayara format attım sürücüleri indirdim güncellemelerde eksik bir şey yok diyor. Lenovo'nun sitesindeki bütün 8 adımı denedim hiçbiri işe yaramadı. Ancak USB ile klavye takınca takılan klavye çalışıyor laptoptaki çalışmıyor.
Sorunu hallettim başkasınada olur diye yazıyorum. İnternetten indirdiğim (Lenovo’nun sitesinden) sürücülerin klavyeyle alakalı olanların hepsini sildim sonra ise Windows logosuna sağ tık yaparak (ana sayfada sol alt köşedeki logo) “Aygıt Yöneticisi”nden Klavye kısmına gelip ünlem işareti olan (üçgen içinde ünlem işareti) sürücüyü sildim ve düzeldi. Ben sorunu böyle çözdüm başka Windows’un kendi sürücleri dışında başka bir şey indirmedim (NVidia sürücüsü dahil değil).
Lenovo Klavye Çalışmıyor sorununuz var ise ve çözümünü arıyorsanız doğru yerdesiniz. Lenovo teknik servisi tespitlerine göre klavye bazen yazdığımız hiçbir komutu almaz veya belli bir bölümü işlevini yerine getirmez. Ya da bastığınız tuş yerine başka bir görev atanır. A tuşuna basarsınız Z harfi çıkar. Enter’ e basarsınız Delet görevini yapar. Bu örnekleri çoğaltmak mümkündür. Çözümü ise farklılık göstermektedir.

Tel: 0216 370 7818​

Lenovo Klavye Çalışmıyor sorununda eğer donanımsal bir sorun yok ise işte o zaman evde yapabileceğiniz basit müdahaleler ile sorunu aşabilirsiniz. Ancak az sonra söyleceğimiz basit önerileri yapmanıza rağmen çalışmıyorsa sorun donanımsal ve mutlaka servise gitmelisiniz. Lenovo Klavye Çalışmıyor sorununun evde basit çözümleri şu şekildedir. Bilgisayarı yeniden başlat, batarya kontrolü yap, tuş aralarında toz var ise temizleyin, antivürs taraması yaptırın, klavye driver sorunları için aygıt yöneticisini çalıştırıp yeni klavye sürücülerini indirin, USB harici klavye deneyin tüm bunlar sorunu çözmediyse o zaman servise gitmeniz gerekmektedir. Lenovo Klavye Çalışmıyor sorunları için servise gittiğinizde donanımsal testler yapılacaktır. Bu testler sonrası asıl sorun tespit edilip klavye sorununu çözülebilir. Tek yapmanız gereken profesyonel kişilerden servis desteği almaktır.

Link: Lenovo Klavye Çalışmıyor [%100 Çözüm]

Sorunu hallettim başkasınada olur diye yazıyorum. İnternetten indirdiğim (Lenovo’nun sitesinden) sürücülerin klavyeyle alakalı olanların hepsini sildim sonra ise Windows logosuna sağ tık yaparak (ana sayfada sol alt köşedeki logo) “Aygıt Yöneticisi”nden Klavye kısmına gelip ünlem işareti olan (üçgen içinde ünlem işareti) sürücüyü sildim ve düzeldi. Ben sorunu böyle çözdüm başka Windows’un kendi sürücleri dışında başka bir şey indirmedim (NVidia sürücüsü dahil değil).

Çözüm

Yeni konular

Geri
Yukarı