Lenovo Ideapad 330 Uyumlu DVD Kızağı

Halit Izgın

Hectopat
Daha fazla  
Merhaba arkadaşlar.

Lenovo Ideapad 330 modelini aldım ve HDD'yi çıkarıp yerine SSD taktım. Ancak HDD'ye de ihtiyacım vardı bu yüzden Caddy adı verilen bir Dvd kızağı almam gerekiyor sanırım. Ancak uyumlu olanını almam gerekiyor. Yoksa bir işe yaramaz. Sanırım DVD okuyucusunun yüksekliği 9 mm. 9.5mm piyasada daha fazla mevcut. Onu alsam sorun olur mu? Ayrıca Ideapad'e özel mi bilmiyorum ama DVD'nin içeri doğru olan kısmında vida yuvası var:

IMG_20190427_001253.png

Ancak internette dolanan aparatlar da böyle bir şey yok. Onu alsam sorun olur mu? Vida yuvası olan sürümü pahalı ve Türkiye de yok bu yüzden pek yaklaşamıyorum.

Sizce nasıl bir yol izlemeliyim?

Son düzenleyen: Moderatör:
O vida yuvası DVD den çıkarılıp gelen HDD Caddy'e takılıyor. Tüm bilgisayarlara uyumlu 9.5mm olanlar. Sorun yaşayan görmedim. Ancak Lenovo DVD yuvasının çıkarılıp bu şekilde kullanılmasına izin vermemektedir. Garantiniz varsa garanti dışı kalırsınız bilginize. Gittigidiyor, N11 vs. satıyor.

Modele özgü diye boşuna fazla verme, 3 dolarlık Caddy'yi sana 10 dolar diye kaktırırlar yoksa.
Kalınlığı doğru ölçtüysen 9.5luk olur.
Sorduğun parça Crazy Vefanın dediği gibi DVD playerdan sökülüp HDD caddy'ye takılacak, vidalı ise ve Caddy'de karşı vida yerleri varsa tabii.
Ben TR'den alma derim, çoğunluğu özellik belirtmiyor, SATA 3.0 ve 2TB desteklendiği belirtilmiyorsa Aliexpress'den bu özellikleri belirten satıcılardan almanı tavsiye ederim.

Benim bir harici HDD'm var. Buna bir partition açtım ve programlarımı şimdilik buraya yükledim. Tabii sürekli tak çıkar hareket ettirmemeye çalış çok uğraştırıyor bu yüzden Aliexpress'ten şu ürünü sipariş verdim:

Arkadaşlara da uyumlu bir disk kızağı sipariş etmelerini tavsiye ederim. Disk kutusu falan işleri uzatıyor.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı