Lenovo Ideapad 5 vs Lenovo Thinkpad

Valbognir

Yoctopat
Daha fazla  
Günlük kullanım ve yazılım için laptop alacağım bu iki model arasında kaldım.
https://www.hepsiburada.com/lenovo-...nabilir-bilgisayar-20t8001utx-pm-HB00000YA9A2
Aralarında 1000 lira fark var fakat teknoloji ve performans olarak hangisi daha önde bilmiyorum. Dışarıda da kullandığım için pil ömrü benim için önemli. Hangisini alırsam alayım yanına 8 GB daha RAM alacağım bu yüzden fazladan RAM slotları var mı yok bilmek istiyorum. Yardım ve önerileriniz için şimdiden teşekkürler.

Ideapad'de takabileceğin RAM slotu yok, entegre olarak geliyor. Thinkpad'de 8GB RAM anakarta gömülü, ayrı olarak 1 boş slotu var. 5500U, 4700U ile kafa kafaya hatta 5500U geçiyor bile. Thinkpad'in kasası daha dayanıklı olur. Yani şöyle o fiyat farkını dayanıklık ve RAM slotuna vermiş olacaksınız. Batarya olarak Thinkpad'de 45WH, Ideapad'de hem 44.5 hem de 56.5 WHr seçenekleri var. Alacağınız yerden bakmanız lazım ne kadarlık olduğuna. Buna göre kararınızı verin.

Ideapad'de takabileceğin RAM slotu yok, entegre olarak geliyor. Thinkpad'de 8GB RAM anakarta gömülü, ayrı olarak 1 boş slotu var. 5500U, 4700U ile kafa kafaya hatta 5500U geçiyor bile. Thinkpad'in kasası daha dayanıklı olur. Yani şöyle o fiyat farkını dayanıklık ve RAM slotuna vermiş olacaksınız. Batarya olarak Thinkpad'de 45WH, Ideapad'de hem 44.5 hem de 56.5 WHr seçenekleri var. Alacağınız yerden bakmanız lazım ne kadarlık olduğuna. Buna göre kararınızı verin.
Gayet açıklayıcı olmuş teşekkür ederim. Ram slotu nedeniyle Thinkpad'ı alacağım.

Yeni konular

Geri
Yukarı