Lenovo Ideapad 510 düşük performans

omurus

Decapat
Merhabalar. Lenovo Ideapad 510 laptop sahibiyim ve oyunlarda aşırı derecede bir FPS sorunu yaşıyorum. Technopat Sosyal'de yaptığım araştırmalar sonucu laptopun ekran kartı 61 dereceyi geçtiğinde MHz değerleri yarı yarıya düşüyormuş ama herhangi bir çözüm bulamadım. Ne yapmam gerekiyor garantiye verip çözüm alan da olmamış sorun yok deyip gönderiyorlarmış. Yardımcı olursanız çok sevinirim.

Son düzenleyen: Moderatör:
Nvdia System Tools indirip kurun. Sonra Device setting olcak tıklayın. Sonra ordan fabrika ayarlarına getirin. Sorununuz büyük ihtimal çözülecek. Faysalı olduysa beğenirsen sevinirim

Nvidia System Tools indirdim ve Nvidia System Monitor ve Performance adında 2 launcher yüklendi. Performansa girdiğim zaman Nvidia Denetim Masası açılıyor ve performans sekmesinde devices kısmında herhangi bir fabrika ayarı yok. Varsayılan ayarlara dön seçeneği 3D ayarlarında var ve onu yaptığımda herhangi bir değişiklik olmamıştı.
Arkadaşlar spam yapmak istemiyorum ama msi afterburnerdan MHz yi ayarlasam garanti bozulur mu? Bu bir çözüm olabilir mi ?

Dosya Ekleri

• 10676.400000000058_image.png
    10676.400000000058_image.png
    33,6 KB · Görüntüleme: 92
Son düzenleme:
Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı