Lenovo İdeapad 510 macOS Mojave Kurulumu

Boot args kısmına -x ve -v komutu ekle. Hatanın görselini paylaş sorun alırsan.
Bu dediklerimi farklı USB portlarına da takarak dene.
Buradaki dediklerini harfiyen uyguladım. Ya EndRandomSeed hatası verdi, yada apple logosu geliyor. Yaklaşık %55-60 yükleniyor, biraz bekliyor. Sonra bilgisayar kapanıp yeniden başlıyor. Tekrar yüklemek istersem sıfırdan başlıyor. Başka önerileriniz var mı acaba? böyle olmayınca insanda heves kalmıyor.

Son düzenleyen: Moderatör:
Direk apple logosu geliyorsa -v komutu eklememişsin demektir. Ekranda hızlıca yazılar geçtikten sonra mı apple logosu geliyor ?
USB / Efı / Clover / Kext / Others içinden fake.smc hariç diğerlerini sil.
-v komutu eklemedigim zaman direkt apple logosu geliyor. Dediklerini yaptım. Onu da ekledim ama yazılar geliyor apple logosu gelmiyor.

Merhaba uzun zamandır yazmıyorum ama sorunu aşıp sistemime Mojave kurdum, USB'den açılma olayını da hallettim.

Nasıl kurduğunuzu belirtin.
macOS Mojave 10.14.5 AMD & Intel İmajını indirip USB'ye yazdırdım, USB içindeki clover dosyasını komple sildim. Ardından işlemcime ait config dosyasının olduğu clover klasörünü olduğu gibi USB'nin içine attım. USB'den başlattım endrandomseed hatası verdi ve devam etti. kurulum ekranına geldi. diski biçimlendirip yükle dediğimde yükleme başladı, yaklaşık 15 dk sonra bitti.

macOS Mojave 10.14.5 AMD & Intel İmajını indirip USB'ye yazdırdım, USB içindeki clover dosyasını komple sildim. Ardından işlemcime ait config dosyasının olduğu clover klasörünü olduğu gibi USB'nin içine attım. USB'den başlattım endrandomseed hatası verdi ve devam etti. kurulum ekranına geldi. diski biçimlendirip yükle dediğimde yükleme başladı, yaklaşık 15 dk sonra bitti.
Kullandığınız clover klasörünü paylaşır mısınız? İşlemcim i5 6200U.

Sorun yaşıyorsanız yeni konu açın çözelim dilerseniz🙂

Cihazımda HFS+ Sierra kurulu. Şuanda Mojave denedim fakat uygun bir clover bulamadım Sierra'da kullandığım Efi'yi denedim olmadı. Catalina denemeyi düşünüyorum eğer Mojave'yi kuramazsam Catalina için yardım isterim :) Teşekkür ederim eğer Lenovo ideapad 510 i5 6200U 15 ISK cihazı için uygun Mojave clover dosyası varsa çok sevinirim. Teşekkür ederim.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı