Lenovo Ideapad 510 Şarj Adaptörünün Ucu Yandı

EgeN7

Megapat
Yer
Bursa
Daha fazla  
Meslek
Müh.
Lenovo Ideapad 510 modeli bir dizüstü bilgisayarım var. Alınalı 3 yıl oldu, zaten pek de hoşnut değilim kendilerinden. Alındığı günden itibaren fark ettiğim bir problem var ancak hiç üstüne gitmedik. Ne zaman şarja takacak olsak, çat pat sesler geliyordu prizden. Ne oluyor diye adaptörü prizden çektiğimde bir baktım ki gri uç hafif hafif yanıklı bir hal almış. Az önce de bir prizde şarj olmuyorken diğerinde oluyordu, sorun ne diye ucuna tekrar bakayım dedim yanıklar iyice artmış. Artık nedir problem merak etmeye başladım. Yurtdışındaki prizlerde bile oluyordu, Türkiye'de de oluyor. Düşündüm ki problem adaptörle ilgili ama emin olamadım. Fikirlerinizi belirtirseniz memnun olurum.

1.jpeg
2.jpeg
3.jpeg

Arkadaşlar yok mu bir fikri olan, kullanmaya devam mı edeyim ne yapıp bu cihazı, çat pat sesler geliyor takarken ama taktıktan sonra problem yok, her taktığımda da yanık oluşmaya devam ediyor muhtemelen.

Son düzenleme:
Kısa devre tarzı bir şey var gibi, ya prizde ya da adaptörde. Adaptör, bilgisayara bağlıyken mi fişe takıyorsunuz?

ters takmayı dene istersen belki düzelir eğer hala kıvılcım atıyorsa ters taktığında da evin toprak hattında sorun olabilir o zaman çünkü ben de aynı sorunu yaşıyorum fakat fişlerin ucunda sorun yaşamadım hala.

ters takmayı dene istersen belki düzelir eğer hala kıvılcım atıyorsa ters taktığında da evin toprak hattında sorun olabilir o zaman çünkü ben de aynı sorunu yaşıyorum fakat fişlerin ucunda sorun yaşamadım hala.

Hocam teşekkürler, daha önce de denedim ters takmayı ancak yine aynı. Kıbrıs'ta denedim, Türkiye'de seyahat boyunca farklı evler ve illerde denedim hala aynıydı. Adaptörle ilgili muhtemelen hiç önem vermedim. Baktım en son uçtaki yanıklar artmış sorayım dedim.

Bende de aynı bilgisayar var yanık izleri var onun dışında bilgisayar 1 yıllık ve kablo her oynadığında bir cızırtı sesi geliyor şu an prizden çıkardım önceden prizden çıkarmadan kalırdı hiç çıkarmazdım ondan kaynaklanıyor olabilir mi 😃

Yeni konular

Geri
Yukarı