Lenovo Ideapad 510 SSD Tavsiyesi

King06

Centipat
Lenovo Ideapad 510 i7 7500 Serisi laptop kullanıyorum ve SSD almaya karar verdim Toshiba OCZ TR200 240GB modeli ile Samsung 860 Evo 250GB arasında kaldım. Ana hard disk yerine takip Windows SSD üzerine kuracağım. Ayrıca PC kendi diski 1TB onu da kızak ile CD sürücü yerine takmayı düşünüyorum. SSD C sürücüsü ve 1TB olan diski D Sürücü olarak nasıl ayarlarım? Bir de CD ROM yerine takacağım kızak fiyatları farklı ihtiyacım olan 9mm marka adı altında fiyat yükseliyor hepsi aynı mı kalite olarak?

Asus laptopumu aynı şekilde kullanıyorum DVD-RW yerine taktım 7200rpm lik 1 TB sabit disk. Anakarttaki SATA yerine de SSD kullanıyorum. Alacağınız kızakların çoğu benzer kalitede olur çok önemli değil, ben DVD-RW deki plastiği söküp bu kızağa geri taktım hiç farkedilmiyor bile.

Nasıl ayarlarım sorunuza gelirsek hazırda Windows 10 Boot USB hazırlayın. Yedeklenecek veri varsa yedekleyin. Gerekli değişimleri yaptıktan sonra kurulum esnasında iki diski de silip sistemi SSD ye kurun.

Asus laptopumu aynı şekilde kullanıyorum DVD-RW yerine taktım 7200rpm lik 1 TB sabit disk. Anakarttaki SATA yerine de SSD kullanıyorum. Alacağınız kızakların çoğu benzer kalitede olur çok önemli değil, ben DVD-RW deki plastiği söküp bu kızağa geri taktım hiç farkedilmiyor bile.

Nasıl ayarlarım sorunuza gelirsek hazırda Windows 10 Boot USB hazırlayın. Yedeklenecek veri varsa yedekleyin. Gerekli değişimleri yaptıktan sonra kurulum esnasında iki diski de silip sistemi SSD ye kurun.

Öncelik ile cevap verdiğiniz için teşekkür ederim. Kızak konusunda herkes farklı bir şey söylüyor marka olunca daha kaliteli uzun ömürlü olduğu söylendi. Yedek almayı düşünmüyorum direkt olarak, herşeyi sıfırlayıp temiz kurulum yapmak taraftarıyım.

Geri
Yukarı