USB 3.0 USB SATA çevirici dönüştürücü ile SSD bağlayınca FPS düşmesi

bubu

Hectopat
1714457849389.png

1714457949355.png

Arkadaşlar merhaba, yakın tarihte bu SSD'yi aldım. Sonra çok fazla anlamadığım ve uğraşmak istemediğim için bir de bu dönüştürücüyü aldım. Kurulumunu aşağıda belirttiğim linkteki videodaki gibi yaptım. Oyun oynarken zaman zaman droplar yiyorum. Bunun sebebi USB bağlantısı olabilir mi? Beni aydınlatırsanız çok mutlu olurum.
Anakart: Gigabyte B450M.
İşlemci: AMD Ryzen 5600.
Ekran kartı: Gigabyte 4060 Ti 8 GB eagle OC.
RAM: Ballistix 2x8 16 GB 3000MHz DDR4.
Power: darkFlash aquarius-mesh 650W.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Son düzenleyen: Moderatör:
Bu çok standart dümdüz bir USB3.0 çevirici olduğu için HDD hızını geçemezsin bununla, SSD'ni tam hız kullanamadığın için de yer yer takılma-drop yemen normaldir. Doğrudan anakarta SATA ile bağla SSD'ni.

Bunun yerine keşke M2 SSD ve M2 SSD kutusu alsaydınız. 3.0 portundan saniyede 500 mb, 3 gen2 portu varsa 1 gbps veri hızı alabilirsidiniz. Bende 500 MB sn veren M2 SSD kutusu var Rdr2 oynayabiliyorum üzerinden.

Şimdi sizin için en çıkar yol sata bağlantısıyla SSD yi anakarta takmak olacak. Sata ssd takması oldukça basittir. Öncelikle kasanın arkasını açın SSD koyma çekmeceleri göreceksiniz SSD yi buraya koyun. Anakart kutusundan sata kablosu çıkar bunun bir ucunu anakarttaki sata yazan yuvaya diğerini SSD ye takın. Güç kablosuda PSU tarafında var bu kabloyu da yine aynı şekilde SSD ye takın.

Bu videoda gayet açıklayıcı şekilde anlatılmış.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Son düzenleme:
Arkadaşlar teşekkür ederim cevaplar için. Aklımca hiç kasa açmadan şık diye yaparım demiştim, ama öyle değilmiş. Anakarta bağlayacağım. Sağlıcakla kalın.

Geri
Yukarı