Lenovo Ideapad 520 sistem mavi ekran

İşletim sistemi
Windows 10

Okanmaz

Femtopat
Daha fazla  
Geçen gün oyun oynarken mavi ekran hatası aldım. Format falan attım hala düzelmedi. Ne zaman formattan sonra ekran kartı güncellemeye çalışsam bu hataları alıyorum.
Lenovo Ideapad 520 kullanılıyorum i5 8.nesil işlemci 8 GB RAM var içindeki ekran kartı da MX150 ekran kartı var.

102620-11718-01.zip
Mavi ekran dosyalarım bunlar.

Son düzenleme:
Sıcaklık değerleri böyle. Intel UHD Graphics kart gösterrirken MX150'yi göstermiyor.
Ama bazen sıcaklıklar 50-60 arasına da çıkıyordu mavi ekran vermeden önce.
Her minidump istediğinizde yeni klasör açıp yeni olanları yolluyorum. 🤔
Bu arada yanık kokusu almadım ve sistem hiç kendi kendisine kapanmadı. Ama bazı zamanlar fazla ısındığı oldu 60 derece üstünde olduğu ama 70'i geçmedi.

Dosya Ekleri

• Adsız.png
    Adsız.png
    108,3 KB · Görüntüleme: 29
Son düzenleme:
Sıcaklık değerleri böyle. Intel UHD Graphics kart gösterrirken MX150'yi göstermiyor.
Ama bazen sıcaklıklar 50-60 arasına da çıkıyordu mavi ekran vermeden önce.
Her minidump istediğinizde yeni klasör açıp yeni olanları yolluyorum.

Sıcaklık değerleriniz iyi gözüküyor.

Ekran kartı olarak MX150 aktifleştirdiniz mi?

Ben de laptop kullanıcısıyım. O değerler gerçekten normal değerler.

NVIDIA denetim masası yüklü değil, yüklenmiyor nereden aktifleştireceğim ve DDU sonrası sistemde şu an MX150 görünmüyor.
Şimdi benim dediğim sürücüleri indirmeye çalışın. Benim bildiğim yanı sıra NVİDİA denetim masası da iniyor. Mavi ekran alırsanız buraya tekrar atınız. Belki farklılık olmuştur.

Ekran kartınız aygıt yöneticisinden görünüyor mu?

Görülmüyordu ve NVIDIA denetim masasini açtığım da ekran karti bulunamadi yazdi. Hemen sonra mavi ekran verdi.
Bu sorunu aldım.

Dosya Ekleri

• resim_2020-10-26_232712.png
    resim_2020-10-26_232712.png
    4,2 KB · Görüntüleme: 28
İndirdim NVIDIA denetim masasını ama açmadı bu yüklediğim hatayı verdi. Ve şu an aygıt yöneticisinde falan görüntü bağdaştırıcılarında MX150 ekran kartı görünmüyor.

Geri
Yukarı