Lenovo Ideapad 700 17ISK 80RV M.2 SSD yükseltme

ümit076

Hectopat
Merhabalar,
Bilgisayarımda 256 GB SSD mevcuttu fakat bozdum şimdi yenisini almak istiyorum fakat 256 GB üstünde desteklenmediğini duydum. Acaba doğruluk payı var mıdır? Almak istediğim 500 GB M.2 NVMe.
Bilgisayar:
Lenovo Ideapad 700 17ISK 80RV.
Burada da belirttiği ne anlama geliyor?

611D3C15-C210-4D20-880C-1F2A2F5409A1.png

Cihazınız M2 disk destekemiyor ve daha önce maksimum kapasite sınırlaması görmedim. Biraz ilginç sallama gibi duruyor.

Cihazınız M.2 disk destekemiyor ve daha önce maksimum kapasite sınırlaması görmedim. Biraz ilginç sallama gibi duruyor.

Hocam daha önce kullandım M.2 ve gayet güzeldi hatta bozulanı da atayım ayrıca PCI-e girişi de mevcut onu da atayım.

Dosya Ekleri

• image.jpg
    image.jpg
    81,3 KB · Görüntüleme: 16
  • image.jpg
    image.jpg
    86,7 KB · Görüntüleme: 16
Hocam daha önce kullandım M.2 ve gayet güzeldi hatta bozulanı da atayım ayrıca PCI-e girişi de mevcut onu da atayım.
O zaman sallama değerler girilmiş. 500 GB sorun olmaz, ki 256 üstünün desteklememesi kestaneden başka bir şey değil.

Yani bu giriş başka bir giriş değil diye biliyorum belki yanlış bir bilgiyede sahip olabilirim fakat burdan attığım resimdeki SSD’yi çıkardım
Resimdeki diskin hızı 600 ve altı ise M2 SATA, 600'dem çok yüksek ise M2 NVMe desteği vardır. Orada flaştam dolayı bir yazı göremedim ama o uç port M2 için.

Resimdeki diskin hızı 600 ve altı ise M.2 SATA, 600'dem çok yüksek ise M.2 NVMe desteği vardır. Orada flaştam dolayı bir yazı göremedim ama o uç port M.2 için.

Hocam o port üstünde “KEY DR16264EB” yazıyor aslında amacım bu bilgisayara NVMe almak ve daha yüksek hıza ulaşmak yoksa başka bir amacım yok destekleyip desteklemediğini bilmiyorum.

Geri
Yukarı