Lenovo IdeaPad Gaming 3 100 dereceye çıkıyor

Reamf

Hectopat
Daha fazla  

Merhaba arkadaşlar, ben bu laptopun Ryzen 7 4800H GTX 1650 Ti ekran kartlı modelini kullanıyorum. Ürünüm garip bir şekilde bir oyun açar açmaz 100 derece ısı görüyor ve daha önce bu yüzden ekran kartı yandı ve değişti garantide ama sorun bitmedi. Gene devam ederek bu sefer anakart yandı. Gene garanti ile değişti. Simdi ise garantisi bittiği için kullanmaya çekiniyorum. Gene bir şeyi yanarsa ürünün bedeli kadar fatura çıkıyor. Bu ısınma sorununu çözme imkanım var mı acaba bildiğiniz?

Merhaba arkadaşlar, ben bu laptopun Ryzen 7 4800H GTX 1650 Ti ekran kartlı modelini kullanıyorum. Ürünüm garip bir şekilde bir oyun açar açmaz 100 derece ısı görüyor ve daha önce bu yüzden ekran kartı yandı ve değişti garantide ama sorun bitmedi. Gene devam ederek bu sefer anakart yandı. Gene garanti ile değişti. Simdi ise garantisi bittiği için kullanmaya çekiniyorum. Gene bir şeyi yanarsa ürünün bedeli kadar fatura çıkıyor. Bu ısınma sorununu çözme imkanım var mı acaba bildiğiniz?
Bakım yapıldı mı acaba ?
Cihazı kullanmayın bu süre zarfında.

bakımları evet garantiden sonra termal macun yapılmış gönderiliyor hep bakım yapılmıştı zaten ona rağmen bu seviyelere çıkıyor

Çözüm bulamadıysan güç planı ayarlarından işlemci güç yönetiminden işlemci performans arttırmayı etkin veya agresifden devre dışı yap işlemci GHz'i düşüyor fakat bayağı bir soğuyor aynı sorunu yaşıyorum hala 4 GHz de kullanmanın bir yolunu bulamadım.

Geri
Yukarı