Lenovo Ideapad Gaming 3 15ACH6 için 8 GB RAM önerisi

CPU-Z ile Memory ve SPD sekmelerini paylaşırsanız yardımcı olabiliriz.

Arkadaş daha cihazı almadı, dün öneri istiyordu.

CPU-Z ile Memory ve SPD sekmelerini paylaşırsanız yardımcı olabiliriz.

Bellek olarak yanına aynı MHz, düşük CL bir bellek alırsan yeter. Aynısı olması çok aman aman gerekli değil. Bellek için çip üreten Hynix ve Samsung var, piyasada bulunan donanımların çoğu bunlardan besleniyor, ve sen çok farklı segmentte çok farklı bellek kullansan dahi hissedilebilen bir fark olmuyor.

Son düzenleyen: Moderatör:
@simplified.erdem, cihazı almamışsa tamamdır. Fakat şahsen farklı değerde RAM tavsiye etmedim ve etmiyorum. Farklı değerlerde olan RAM'lerin sıkıntı yapma olasılığı yüksek yüksektir. Daha düşük CL değerleri olanı alsın tavsiyenize de katılmıyorum. Sadece Hynix ve Samsung değil Micron çip de kullananlar var. Hatta Nanya bile olabilir. Pek çok arkadaşımız stok sıkıntısı nedeniyle farklı marka almak zorunda kaldı ve de alıyor. Fakat aynı değerde alıyorlar.

Tabi ki, aynısından alması daha iyi olabilir. Ki ben de genelde bunu öneririm, ancak eğer öğrenemiyorsa ve beklemek istemiyorsa, daha düşük CL değerinde bellek alıp kullanılması da problem yaratmaz. En azından kaliteli bellekler bu konu da sıkıntı yaratmayacaktır. En azından kendi deneyimim ve bir çok test videosu böyle söylüyor.

Son düzenleyen: Moderatör:

Geri
Yukarı