Lenovo IdeaPad Gaming 3 15ACH6 laptopa hangi testler nasıl yapılmalı?

@EZİC AJANI @merteknn
Hocam bir size danışabilir miyim alttaki konu ile ilgili? Bir de sizin PC'lerdeki panel modeli nedir acaba? Benimkinde LG olan varmış sanırım. Belki farklı panelde olmuyordur diye düşündüm.
Aygıt yöneticisi-monitörler-özellikler-ayrıntılar-özellik-donanım kimlikleri şeklinde paylaşabilirsiniz. Bendeki MONITOR\LEN9056

Konu: Arkadaşlar ayni modeli aldim 10 gün olmadi daha, FIFA21 oynuyorum bayağı bir oynadim 4 saat falan durmadan, ekranda dalgalanma oldu ve ghost screen dediğimiz hayalet ekran oluştu, uzun süre oynayinca oldu normalde hicbisi yok, bu bir sorun mudur sizde durum nedir beni bir aydinlatirsaniz sevinirim. V-Sync kapaliydi sanirim NVIDIA ayarindan otomatikteydi yani ondan olabilir mi acaba bilemiyorum. İcimi bir kötü his kapladi hatali ürün bana mi geldi diye :D beni bir aydinlatirsaniz sevinirim.

Edit: Bugün AMD Radeon yazılımdan Free Sync kapattım ve NVIDIA ayarlardan düşey senkronizasyonu hızlı ayarına getirdim. Sorun gitti gibi 3-4 saat oynadım bir şey olmadı hiç.

FreeSync sadece işlemcinin içindeki ekran kartıyla oynarsanız çalışıyor. Onun dışında NVIDIA ayarlarından düşey senkronizasyonu kapatmanızı öneririm. Panel bilgisine gelirsek şu an müsait değilim ama akşam unutmazsam yazmaya çalışırım.

%59'u dolu hemen hemen. 2200 ve 1700 arasında fark bayağı var, bu sayıyı arttırabilmemin bir yolu yok mudur? En azından 1900 falan olsaydı.
Hocam merhaba. Sizin cihaz modeli lenovo ideapad gaming3 15ach6 3050ti mi idi ? Bu modeli ütopya da gördüm de 8gb ramlık versiyonunu ancak açıklama kısmında kapasite olarak 8 GB ram yazıyordu ki biri de yorumlarda 8gb den fazla ram artırılamıyor yazmış. Bu doğru mu bir bilginiz var mı, 16 ram yapabilir miyim ?

Hocam merhaba. Sizin cihaz modeli lenovo ideapad gaming3 15ach6 3050ti mi idi ? Bu modeli ütopya da gördüm de 8gb ramlık versiyonunu ancak açıklama kısmında kapasite olarak 8 GB ram yazıyordu ki biri de yorumlarda 8gb den fazla ram artırılamıyor yazmış. Bu doğru mu bir bilginiz var mı, 16 ram yapabilir miyim ?
Bende var o model 8 di 16 yaptim alir almaz, arttiriliyor ve kesin arttirin inanilmaz performans artışı oluyor

%59'u dolu hemen hemen. 2200 ve 1700 arasında fark bayağı var, bu sayıyı arttırabilmemin bir yolu yok mudur? En azından 1900 falan olsaydı.

Şarjda ölçersen 2200 olacağını görebilirsin, pilde test yaptığın için sonuç o şekilde çıkmakta.

Anladım teşekkürler. Bir de Lenovo nun bazı modelleri için ısınma sorunu var diyorlar. Bu cihaz da var mı böyle bir sorun ? Genel olarak oyunlar da performansı nasıl ?
90 dereceyi görmedim bir kere bile en ağır şartlarda kullansam bile. Isınma yok normalde 39 derece işlemci. Oyunda 70-80 maximum oyunda en zorlayan cinsten örn,forza5 bf de falan 82-88 arasi. 90 görmedim hiç oyun+Spotify+Chrome gir çık yapsam bile

90 dereceyi görmedim bir kere bile en ağır şartlarda kullansam bile. Isınma yok normalde 39 derece işlemci. Oyunda 70-80 maximum oyunda en zorlayan cinsten örn,forza5 bf de falan 82-88 arasi. 90 görmedim hiç oyun+Spotify+Chrome gir çık yapsam bile
Hocam bu model de oyunlar da şarj da olsa bile batarya dan şarj yeme olayı varmış. Sizde de var mı başınıza geldi mi ? Cihazı sipariş ettim ama daha gelmedi böyle bir durum var ise iade edeceğim.

Yeni konular

Geri
Yukarı