Lenovo IdeaPad Gaming 3 15ACH6 SSD yükseltmelini kendim yapabilir miyim?

Pekear

Decapat
Daha fazla  
Hayırlı bayramlar. Lenovo IdeaPad Gaming 3 15ACH6 kullanıyorum. Laptopu alalı 1 sene oldu. İçinde 512 GB SSD var, artık yetersiz geldiği için Samsung 970 EVO Plus 1TB aldım. Fakat sorunum şu ki çok fazla korkuyorum. Daha önce bir laptopun içini açmadım. İnternetten bu laptop ile alakalı videolar izledim. arka kapakta tırnaklar var, vidaları çıkarınca direkt açılmıyor yani, zor açılıyor. Daha önce deneyimi olmayan birine önermem tarzı söylemler var. Yalan olmasın ben de kırılmasından, anakarta veya kasaya zarar vermekten çok korkuyorum. Bu işlerden anlayan tanıdık biri de yok çevremde. Aslında temizlik zamanı da geldi sayılır ama servise göndermeye de korkuyorum açıkçası, çünkü kargo firmalarına tam güvenemiyorum. Bazen dikkatsiz davranıp kutuları oradan oraya fırlatabiliyorlar. Aynı zamanda laptopumun kendi kutusu maalesef yok. Kabul ediyorum ki fazla takıntılıyım, daha önce benzer deneyim yaşayan oldu mu? Önerilerinize açığım. Sizce güvenimi toplayıp ilk deneyimim olacak olmasına rağmen kendim mi SSD yükseltmesi yapmalıyım yoksa teknik servise mi göndermeliyim?

Geri
Yukarı