Lenovo IdeaPad Gaming 3 2.30-3 saat pil süresi yeterli mi?

-DarkS

Hectopat
Arkadaşlar merhaba, geçtiğimiz gün Lenovo IdeaPad Gaming 3 15IAH7 laptop aldım ve bugün geldi. Fakat formattan sonra fark ettiğim laptopun şarjının 2.30-3 saatte bitmesi oldu. Genel olarak üniversite için almış olsam da arada sırada oyun oynarım ve film izlerim diye düşünüyordum fakat bu olay biraz kafamı karıştırdı. Siz bu durumda olsanız ne yapardınız? İade mi ederdiniz? Yoksa yeteceğini mi düşünürdünüz? Bu arada evimde zaten ortalama bir masaüstü bilgisayar var.

Kesinlikle yetmiyor benim de 2-3 saatlik bir pil sürem var ve üniversitede asla yetmiyor. Sırf okulda da kullanabilmek için aldıysanız prize ihtiyacınız var. O şarjla çok zor. Tabii benim derslerim günde en az 3 saat olduğundan dolayı böyle konuşuyorum.

Gaming laptoplar için normal bir süre, hatta bazılarından daha uzun dayanmış. Herhangi bir problem yok.

Bende ıdeapad gaming 3 aldım fakat 16 inç modeli benim cihazda 71wh batarya bulunuyor sizin cihazda 45wh batarya mevcut. Ben dizi film ofis programları ve internet karışık kullanımda 5 saat civarında kullanıyorum. Sizde uzun pil ömrü arıyorsanız 71wh bataryalı modeli tercih etmeniz gerekirdi.

Pil süresini önemsiyorsanız U serisi işlemcili Windows laptop veya Macbook’a yönelmeniz daha iyi olur. Bu sefer de oyun performansı bir hayli düşecektir.

Arkadaşlar merhaba, geçtiğimiz gün Lenovo IdeaPad Gaming 3 15IAH7 laptop aldım ve bugün geldi. Fakat formattan sonra fark ettiğim laptopun şarjının 2.30-3 saatte bitmesi oldu. Genel olarak üniversite için almış olsam da arada sırada oyun oynarım ve film izlerim diye düşünüyordum fakat bu olay biraz kafamı karıştırdı. Siz bu durumda olsanız ne yapardınız? İade mi ederdiniz? Yoksa yeteceğini mi düşünürdünüz? Bu arada evimde zaten ortalama bir masaüstü bilgisayar var.

Hocam aynı laptopa sahibim. Sizdeki konfigürasyon nasıldır bilmiyorum ama bende i5 12500H var. Intel laptop olduğu için güç tüketimi biraz fazla. Ayrıca eğer daha uzun ekran süresi almak isterseniz ekranı 60 Hz'e çekin vantage üzerinden grafik birimini entegre grafik birimi olarak seçin. Ben bu şekilde gündelik işlerde 4-4.5 saat civarında aldığımı hatırlıyorum.

Geri
Yukarı