Lenovo İdeapad Gaming 3 5600h vs. 5800h

ASUS'un işlemcisi o kadar iyi değil, i7 olmasına karşın 4 Core 8 Thread ve o kadar güçlü değil, ayrıca ekran kartı watt değeri düşük, sonuçta TUF Dash daha çok taşınabilirlik odaklı yapıldığı için performanstan bir ödün veriyor fakat arkadaş hafifliğe önem veriyorsa tercih edebilir.

ASUS'un işlemcisinin 4C-8T olduğunu bilmiyordum. Bilsem söylemezdim.

ASUS'un işlemcisi o kadar iyi değil, i7 olmasına karşın 4 Core 8 thread ve o kadar güçlü değil, ayrıca ekran kartı watt değeri düşük, sonuçta TUF dash daha çok taşınabilirlik odaklı yapıldığı için performanstan bir ödün veriyor fakat arkadaş hafifliğe önem veriyorsa tercih edebilir.

Hocam başka ne önerebilirsiniz? Acer Nitro nasıldır sizce bazı yerlerde işlemci hep 89 90 civarı yazmışlar sanırım ısınması sıkıntılı.

Hocam başka ne önerebilirsiniz? Acer Nitro nasıldır sizce bazı yerlerde işlemci hep 89 90 civarı yazmışlar sanırım ısınması sıkıntılı.
Son modellerinde soğutma geliştirildi, ayrıca eğer Intel işlemciyse o değerler normal sayılabilir, sonuçta çoğu Intel işlemci ciddi manada ısınıyor. Bunun dışında soğutması kötü olmayan, kasa kalitesi ortalama, daha çok F/P odaklı bir seri, fiyatı da önemli ama.

Son modellerinde soğutma geliştirildi, ayrıca eğer Intel işlemciyse o değerler normal sayılabilir, sonuçta çoğu Intel işlemci ciddi manada ısınıyor. Bunun dışında soğutması kötü olmayan, kasa kalitesi ortalama, daha çok F/P odaklı bir seri, fiyatı da önemli ama.

Acer Nitro AN515-57 Intel Core i5 11400h 16 GB 512 GB SSD RTX3060 Linux 15.6" taşınabilir bilgisayar nh. Qewey. 002.
https://www.hepsiburada.com/acer-ni...2-p-HBCV0000156DKG?url_src=ios-product-detail bu model hocam.

ASUS un TUF DASH modeli 2.00 KG İdeapad ise 2,25kg 250gr çok büyük bir fark sayılmaz sanki aslında... şarj aletide gayet hafif (Xiaomi 10000 mA powerbanki kadar bişey)

ve tabiki aralarındada hatrı sayılır bir fiyat farkı var. yani bilemedim gerek yok bence Lenova alınmalı
bu serinumaralı leptopla alakalı teknik linki buraya bırakayım.

60Wh bataryası gözükmekte,

1- Prize takılı olmadan ofis kullanımında %50-60 parlaklıkta ( Chromeda sekmelerde dolaşma ve adobe photoshop/illustrator gibi 2d tasarım programlarını kullanmak. ) kaç saat götürür ?

2- yine aynı parlaklıkta oyun oynarken (Valorant-LOL) kaç saat götürür ?

3- akşam sadece dizi-film izleme kullanımında %20-40 parlaklıkta kaç saat götürür?

tahminlerinizi almak isterim.

İşlemci konusundaki farkı çok bilemiyorum ancak ekran kartı konusunda güzel bir performans artışı sağlanacaktır. 4 GB VRAM'den 6 GB VRAM'e geçiyorsunuz, ve daha performanslı bir kart. Tavsiyem 3060 5800H modeli.

Bu durumda fiyat yaklaşık 1- 1.5k artıyor bugün Ryzen 5 5600h RTX 3060 almayı planlıyorum. Şimdilik oyun oyanyacağım ileride yazılım vs devam etmek istiyorum bence ideal sizce? Çok mu geride kalır 6 çekirdek.

Yeni konular

Geri
Yukarı