Lenovo IdeaPad Gaming 3 R5 6600H vs Lenovo IdeaPad Gaming 3 R5 5600H

Ensss

Hectopat
İyi sosyaller dostlar. Yakın zamanda bir laptop almayı düşünüyorum. Laptopun amacı genellikle oyun oynamak üzerine olacak. Aşağıda linkini bırakacağım laptoplardan hangisini almalıyım? Ayrıca bu fiyat bandında bakmamı istediğiniz laptoplar varsa söylerseniz çok memnun olurum.

Ryzen 5 6600H.
RTX 3050 Ti.
16 GB DDR5 4800MHz.
512 GB SSD.
Lenovo İdeapad Gaming 3 Ryzen 5 6600h modeli

Ryzen 5 5600H.
RTX 3060 90W.
16 GB DDR4 3200MHz.
1 TB M.2 SSD.
Lenovo İdeapad Gaming 3 Ryzen 5 5600h modeli

Bu bütçeye çıkabilir misiniz?

Daha iyi bir işlemci ve daha yeni üstüne DLSS destekli 140W RTX4050 mevcut, MUX Switch zaten bulunuyor. Bütçe artmaz ise daha düşük işlemcili olanına bakılabilir;

Depolama ve RAM miktarını sonradan yükseltilebilir, fazla takmayın. Hasar vermediğiniz sürece garantiyi etkilemiyor SSD ve RAM yükseltmesi yapmak.

Bu bütçeye çıkabilir misiniz?

Daha iyi bir işlemci ve daha yeni üstüne DLSS destekli 140W RTX4050 mevcut, MUX Switch zaten bulunuyor. Bütçe artmaz ise daha düşük işlemcili olanına bakılabilir;

Depolama ve RAM miktarını sonradan yükseltilebilir, fazla takmayın. Hasar vermediğiniz sürece garantiyi etkilemiyor SSD ve RAM yükseltmesi yapmak.
Hocam benim belirtmiş olduğum 3060 ekran kartlı olana şans vermiyor musunuz? Ayrıca aşağıda belirteceğim laptopu az önce gördüm fiyatı falan da uygun geldi. Ama şöyle bir soru işareti var kafamda. Bu 4050 kart bazı yerlerde 140w bazı yerlerde 45w olarak lanse ediliyor. Nasıl bir şey çıkarımda bulunmak gerekiyor?

Belirtmiş olduğum alternatif laptop. Acer Nitro 5

Hocam benim belirtmiş olduğum 3060 ekran kartlı olana şans vermiyor musunuz? Ayrıca aşağıda belirteceğim laptopu az önce gördüm fiyatı falan da uygun geldi. Ama şöyle bir soru işareti var kafamda. Bu 4050 kart bazı yerlerde 140W bazı yerlerde 45W olarak lanse ediliyor. Nasıl bir şey çıkarımda bulunmak gerekiyor?

Belirtmiş olduğum alternatif laptop. Acer Nitro 5

Eski bir model, işlemci eski ve 90W RTX3060 bulunuyor üstüne MUX Switch yok. Şansın yanından geçmez. Watt olayı modelden modele değişir. Attığım 2 model 140W RTX4050'ye sahip, her bilgiye kulak asmayın. Bakın, Acer zaten kendi sitesinde belirtmiş;

1712501645648.png

115W kendi kapasitesi ve 25W Dynamic Boost ile geliyor toplam 140W oluyor. NVIDIA politikasından dolayı oyunlarda 100W üstüne RTX4070 model ve alt modelleri çıkamıyor fakat oyun dışında çıkabiliyor.

Eski bir model, işlemci eski ve 90W RTX3060 bulunuyor üstüne MUX Switch yok. Şansın yanından geçmez. Watt olayı modelden modele değişir. Attığım 2 model 140W RTX4050'ye sahip, her bilgiye kulak asmayın. Bakın, Acer zaten kendi sitesinde belirtmiş;

Eki Görüntüle 2161917

115W kendi kapasitesi ve 25W Dynamic Boost ile geliyor toplam 140W oluyor. NVIDIA politikasından dolayı oyunlarda 100W üstüne RTX4070 model ve alt modelleri çıkamıyor fakat oyun dışında çıkabiliyor.
Yanıtınız için teşekkür ediyorum. Peki bunu alsam ileride bir sıkıntı falan çıkarmaz değil mi? Çünkü çevremde Acer kullanan birini hiç duymadım görmedim.

Yanıtınız için teşekkür ediyorum. Peki bunu alsam ileride bir sıkıntı falan çıkarmaz değil mi? Çünkü çevremde Acer kullanan birini hiç duymadım görmedim.

Bu 12450H olan model, tavsiyem bütçeniz artabiliyorsa 12500H olan modeli almanız olur, linki yukarıda var zaten. Ürün bir süredir piyasada ve kendisini kanıtlamış bir ürün. Bolca önerisini yapıyoruz ve kullanıcılarsan olumsuz bir dönüt almadık.

Bu 12450H olan model, tavsiyem bütçeniz artabiliyorsa 12500H olan modeli almanız olur, linki yukarıda var zaten. Ürün bir süredir piyasada ve kendisini kanıtlamış bir ürün. Bolca önerisini yapıyoruz ve kullanıcılarsan olumsuz bir dönüt almadık.
Anlıyorum. Acer Nitro 5 konusunda biraz daha araştırma yapıp o şekilde bir sonuca varacağım. Teşekkür ediyorum. İyi sosyaller dilerim.

Yeni konular

Geri
Yukarı