Lenovo IdeaPad Gaming 3 82K200K3TX düşük FPS veriyor

Rahmanksk

Attopat
Daha fazla  
Merhaba,

Yaklaşık 1 yıl önce büyük hevesle aldığım bu laptopta oyun oynarken diğer markalara göre daha düşük FPS alıyorum. Gerçekten nedenini bilmiyorum ancak çok canımı sıkan bir durum. Örneğin aynı özelliklerde Monster laptop gerçekten daha iyi performans verirken benim Lenovo laptopum maalesef vermiyor.

Konuyla ilgili görüşlerinizi ve desteğini rica ederim.

Saygılarımla,

Son düzenleyen: Moderatör:
MUX siwitch özelliği sizin laptapınızda var mı? Belki karşılaştırdığınız laptap ta MUX Switch vardır. Ve bakımlarını yaptırıyor musunuz? 6 ayda bir bakım yaptırın yoksa fazla ısınır ve işlemci frekans düşürerek kendini soğutmaya çalışır. Ve FPS düşüşü yaşarsınız.

Modeli araştırdığımda tek kanal 8 GB RAM'e sahip olduğunu gördüm. RAM'ler ne durumda?
Merhaba, 16 GB'e kadar yükseltebiliyorum. Çift slop ram takılabiliyor. Linkini epey üzerinden atabilirim - Lenovo IdeaPad Gaming 3 82K200K3TX Notebook

MUX siwitch özelliği sizin laptapınızda var mı? Belki karşılaştırdığınız laptap ta MUX Switch vardır. Ve bakımlarını yaptırıyor musunuz? 6 ayda bir bakım yaptırın yoksa fazla ısınır ve işlemci frekans düşürerek kendini soğutmaya çalışır. Ve FPS düşüşü yaşarsınız.
MUX siwitch özelliğini nedir bilmiyorum açıkcası - Bakımlarını yaptırmadım ancak aldığımdan beri bu şekilde - Aynı özellikteki laptoplara bakıyorum hatta hepsiburada'dan aynı ürünün yorumlaına baktım muazzam performansı var fakat bende ki yarı yarıya daha az performans sergiliyor. Ayrıca şu anda bi oyunda donuyor ve pc yi kapatmak zorunda kalıyorum...

Merhaba, 16 GB'e kadar yükseltebiliyorum. Çift slop RAM takılabiliyor. Linkini epey üzerinden atabilirim - Lenovo IdeaPad Gaming 3 82K200K3TX Notebook

MUX siwitch özelliğini nedir bilmiyorum açıkçası - bakımlarını yaptırmadım ancak aldığımdan beri bu şekilde - aynı özellikteki laptoplara bakıyorum hatta Hepsiburada'dan aynı ürünün yorumlaına baktım muazzam performansı var fakat bende ki yarı yarıya daha az performans sergiliyor. Ayrıca şu anda bir oyunda donuyor ve PC'yi kapatmak zorunda kalıyorum...

Bakımlarını yaptırın kesinlikle 6 ayda bir yapılmalı. Bir de sıcaklık değerlerinizi MSI Afterburner uygulamasından ölçüp yollar mısınız bundan dolayı mı değil mi tam olarak anlayabilelim.

Bu arada RAM yükseltmesi yapmanız da özellikle rekabetçi oyunlarda performansınızı arttıracaktır 8 GB RAM artık yetmiyor.

MUX Switch özelliği FPS'ye önemli bir katkı verir. İnternetten araştırın karşılaştırsığınız laptap ta var mı bakın ama önce sıcaklık değerleri lazım.

Teşekkür ederim. Sıcaklık değerlerini dediğiniz programdan hesaplayıp akşam sizinle paylaşacağım. Gerçekten büyük zorluklarla ve hevesle aldım ancak geldiğin bu noktada çok canımı sıkıyor bu durum. Umarım problemi anlar ve çözme şansım olur.

Ram almayı düşünüyorum fakat önce problemin ne olduğunu bilmek istiyorum akabinde RAM takviyesi yapacağım.

Teşekkür ederim. Sıcaklık değerlerini dediğiniz programdan hesaplayıp akşam sizinle paylaşacağım. Gerçekten büyük zorluklarla ve hevesle aldım ancak geldiğin bu noktada çok canımı sıkıyor bu durum. Umarım problemi anlar ve çözme şansım olur.

RAM almayı düşünüyorum fakat önce problemin ne olduğunu bilmek istiyorum akabinde RAM takviyesi yapacağım.

Dediğim gibi işlemci ve ekran kartı derecelerine bakın fazla ise bakımlarını yaptırın çok pahalı olmaz tahminimce. RAM takviyesi yapın ama önceliğiniz olmasın. Öncelik sıcaklık değerleri olmalı.

Dediğim gibi işlemci ve ekran kartı derecelerine bakın fazla ise bakımlarını yaptırın çok pahalı olmaz tahminimce. RAM takviyesi yapın ama önceliğiniz olmasın. Öncelik sıcaklık değerleri olmalı.
Pekala size akşam ileteceğim. Peki yeni alınan laptopta böyle problem olması normal mi? Ayrıca ben bunu servisine gönderdim ve bana ''Güncellemeler yapıldı, windows 11 yüklendi, gerekli testler yapıldı'' deyip gönderdiler.

Bu normal mi sizce?

Merhabalar, MSI afterburn ile sıcaklık değerlerini ölçtüm. Lütfen bakar mısın bir aksilik var mı acaba. Teşekkürler şimdiden.

Dosya Ekleri

• WhatsApp Image 2023-08-21 at 22.09.05 (1).jpeg
    WhatsApp Image 2023-08-21 at 22.09.05 (1).jpeg
    89,5 KB · Görüntüleme: 18
  • WhatsApp Image 2023-08-21 at 22.09.05.jpeg
    WhatsApp Image 2023-08-21 at 22.09.05.jpeg
    86,4 KB · Görüntüleme: 19
Son düzenleme:
Pekala size akşam ileteceğim. Peki yeni alınan laptopta böyle problem olması normal mi? Ayrıca ben bunu servisine gönderdim ve bana "güncellemeler yapıldı, Windows 11 yüklendi, gerekli testler yapıldı" deyip gönderdiler.

Bu normal mi sizce?

Merhaba, MSI Afterburn ile sıcaklık değerlerini ölçtüm. Lütfen bakar mısın bir aksilik var mı acaba? Teşekkürler şimdiden.

Hangi oyun bu hocam.

Geri
Yukarı