Lenovo IdeaPad Gaming 3 82K200K3TX düşük FPS veriyor

Yapacaklarım; Windows 10'a çevireceğim, BIOS'ları güncelleyeceğim, bakımını yaptıracağım ve en sonda 8 GB RAM takacağım. Ancak RAM'den önce servisine gönderip bakımları yaptırmayı planlıyorum. Umarım bir şeyler düzelir hocam.

Bundan sonra başka bir şey kalmıyor gibi zaten. Forumda bu sorunu yaşayan çok çok fazla kişi var ama net bir çözüm yok maalesef.

Merhaba, 16 GB'e kadar yükseltebiliyorum. Çift slop ram takılabiliyor. Linkini epey üzerinden atabilirim - Lenovo IdeaPad Gaming 3 82K200K3TX Notebook

MUX siwitch özelliğini nedir bilmiyorum açıkcası - Bakımlarını yaptırmadım ancak aldığımdan beri bu şekilde - Aynı özellikteki laptoplara bakıyorum hatta hepsiburada'dan aynı ürünün yorumlaına baktım muazzam performansı var fakat bende ki yarı yarıya daha az performans sergiliyor. Ayrıca şu anda bi oyunda donuyor ve pc yi kapatmak zorunda kalıyorum...
RAM 16GB değilse sıkıntı RAM'lerde hocam.

RAM 16GB değilse sıkıntı RAM'lerde hocam.
Merhaba,

Ramı taktım 16GB oldu. Ancak pek değişen bir şey olmadı.
Ayrıca cihazın işlemcisi 90 dereceye kadar ısınıyor. Ne yapmalıyım sizce?

Teşekkürler,

Dosya Ekleri

• WhatsApp Image 2023-08-24 at 13.08.45 (1).jpeg
    WhatsApp Image 2023-08-24 at 13.08.45 (1).jpeg
    104,8 KB · Görüntüleme: 12
  • WhatsApp Image 2023-08-24 at 13.08.45.jpeg
    WhatsApp Image 2023-08-24 at 13.08.45.jpeg
    104,3 KB · Görüntüleme: 8
RAM'i takarken bir miktar toz vardı fanlarda, onları temizledim ancak termal macun vb yaptırmadım çünkü garantisine yollamayı düşünüyorum ayrıca Windows 10'u yüklemelerini ileteceğim.

Fanlardaki tozu iyice temizlesinler hocam sonra. Bir güzel termal macun yenilesinler sıcaklık düşer bu sayede bir de ilk aldığınızda laptap kaç FPS veriyordu ve kaç derecedeydi.

Fanlardaki tozu iyice temizlesinler hocam sonra. Bir güzel termal macun yenilesinler sıcaklık düşer bu sayede bir de ilk aldığınızda laptap kaç FPS veriyordu ve kaç derecedeydi.
Hocam ram takmadan önce 115-90 civarlarındaydı yanılmıyorsam şu anda ram ile birlikte ufak bir düzeltme yaptım şu anda 115-140 arasında diyebilirim. Bu arada oyun dahi açmasam işlemcim 4 ghz hızında çalışıyor.

Hocam RAM takmadan önce 115-90 civarlarındaydı yanılmıyorsam şu anda RAM ile birlikte ufak bir düzeltme yaptım şu anda 115-140 arasında diyebilirim. Bu arada oyun dahi açmasam işlemcim 4 GHz hızında çalışıyor.

90 derecede işlemciniz hız düşürüyor olabilir. Bence termal macun ve dip köşe fan temizliğini yaptırın işlemci hız kısmayacağı için FPS düşmez.

Sanırım yetkili sevisine göndereceğim. Gerçekten gına geldi - Termal macun bakımı, windows 10 yüklenmesi, ve işlemci sıcaklığında problem nedir ona bakacaklar. Allah'ım inşallah düzelir de bende kurtulurum bu sorundan.

Sanırım yetkili sevisine göndereceğim. Gerçekten gına geldi - termal macun bakımı, Windows 10 yüklenmesi, ve işlemci sıcaklığında problem nedir ona bakacaklar. Allah'ım inşallah düzelir de bende kurtulurum bu sorundan.

Termal macun yenilenmesiyle birlikte sıcaklıkta kurtulursunuz. Ve FPS de artar umarım. Çünkü gerçekten iyi bir PC IdeaPad Gaming 3. soğutması kasa kalitesi vs. çok güzel. Çok güzel bir seçim yapmışsınız aslında ama size sorunlu denk gelmiş maalesef.

Geri
Yukarı